Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Česká olympijské nadace slaví. Na děti čekají sportovci i soutěže

NA TRÉNINKU S LEGENDOU. Sedmnáctiletá paralympionička Anna Luxová (na snímku vpravo) má dětskou mozkovou obrnu. Díky nadaci mohla trénovat na atletickém kempu s Janem Železným. | foto: olympic.cz

12 2015
Téměř devět stovek mladých sportovců ze sociálně znevýhodněných rodin nebo dětských domovů podpořila za tři roky Česká olympijská nadace. Charitativní projekt Českého olympijského výboru oslaví narozeniny v sobotu 12. prosince v pražské Galerii Harfa. Návštěvníci si v rámci programu od 10 do 18 hodin budou moci vyzkoušet své sportovní dovednosti.

„Pod rukama nám prošla spousta dětských příběhů. Každý je jiný, individuální, nevidíme za nimi žádosti o příspěvek, ale opravdové příběhy a na konci dětské úsměvy. Snažíme se poskytnout pomoc všude, kde je potřeba. Musíme dát o nadaci vědět, proto i tato veřejná oslava narozenin,“ uvedla Martina Voříšková, manažerka České olympijské nadace.

Na oslavu dorazí i tenistka Hradecká

Nadace podporuje děti ve věku 6 až 18 let, příspěvky jsou určeny na konkrétní sportovní vybavení nebo kroužky či soustředění. Příběhy některých mladých sportovců si návštěvníci Galerie Harfa budou moci prohlédnout na výstavě.

Patroni projektu

Kdo pomáhá nadaci

Prezidentem nadace je Jan Železný, trojnásobný olympijský vítěz v hodu oštěpem. Patrony jsou medailisté z Vancouveru a Londýna: rychlobruslařka Martina Sáblíková, oštěpařka Barbora Špotáková či biker Jaroslav Kulhavý.

Nadace nepodporuje děti jen finančně, ale také jim plní přání v podobě setkání s hvězdami, neboť jejími patrony jsou olympijští medailisté.

Na oslavě narozenin nebude chybět tenistka Lucie Hradecká, stříbrná medailistka ze čtyřhry z Londýna 2012 (autogramiáda ve 14.10). Přijdou také Květa Pecková-Jeriová, trojnásobná olympijská medailistka v běžeckém lyžování (autogramiáda ve 12.10), a dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice Martin Doktor (autogramiáda v 16.10).

Hokejistky představí Olympijské hry mládeže

Návštěvníci si budou moci vyzkoušet sportovní dovednosti. V hokejové zóně, kde se bude měřit rychlost střelby a bude se soutěžit o různé ceny, jim poradí hráčky hokejového týmu do 17 let, který v lednu bude reprezentovat Česko na Olympijských hrách mládeže (Youth Olympic Games) v norském Lillehammeru.

Hry pro sportovce ve věku 15 až 18 let se podobají opravdové olympiádě, zároveň však nabízejí doprovodný vzdělávací program. Český tým bude mít více zhruba sedmdesátičlennou výpravu.

Nejen děti si budou moci otestovat, jak jsou na tom s rovnováhou v porovnání s českými olympioniky. V postoji čápa, disciplíně Sazka Olympijského víceboje, se budou moci poměřit s výsledky medailistů ve vodním slalomu Vavřince Hradilka nebo Jiřího Prskavce a dalších českých sportovních osobností. V rámci projektu Sazka Olympijský víceboj mohou žáci základních škol získat kompletní analýzu sportovních předpokladů při splnění osmi disciplín v hodinách tělocviku.

Den České olympijské nadace

Program v pražské Galerii Harfa

10.00–18.00 Po celý den soutěže v hokejové zóně s reprezentačním týmem žen do 17 let (měření rychlosti střelby), možnost poměřit se s hvězdami v rovnováze, výstava dětských příběhů.
12.00 rozhovor a autogramiáda s Květou Peckovou–Jeriovou
14.00 rozhovor a autogramiáda s Lucií Hradeckou
15.00 oslava narozenin České olympijské nadace
16.00 rozhovor a autogramiáda s Martinem Doktorem

Autor:


Další z rubriky

Velmi žhavé hry: na maraton v olympijském Tokiu už v sedm ráno

VYČERPÁNÍ. Chorvatská vytrvalkyně Matea Matoševičová musela být v cíli...

Kdo si rád nazouvá tenisky ve chvílích, kdy je ráno ještě mladé, by následující zprávou měl být...

Biatlonisté se zlobí, ubyla jim účastnická místa pro ZOH v Pekingu

Štafetový závod biatlonistek na 4x6 kilometrů v olympijském středisku Alpensia....

Zvýšení počtu disciplín na zimních olympijských hrách v Pekingu v roce 2022 se dotklo i biatlonu....

Bobistkám přidali na olympiádě druhou soutěž, ty ale chtěly čtyřboby

Ruské bobistky Naděžda Sergejevová a Anastasia Kočeržovová při olympijské jízdě...

Přední světové bobistky překvapilo středeční rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru, který do...Najdete na iDNES.cz