Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Kvitovou trápí břišní sval, odhlásila se z mixu se Štěpánkem

PRÁSK! Petra Kvitová se opírá do míčku v zápase s Pcheng Šuaj. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

31 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Nadějný pár českých tenistů pro olympijskou smíšenou čtyřhru se rozpadl. Petra Kvitová se kvůli bolestem břišního svalu rozhodla soustředit jen na dvouhru a z mixu s Radkem Štěpánkem se odhlásila. Její start ve dvouhře podle trenéra Kotyzy ohrožen není.

Pod práškem, který tlumil bolest břišního svalu, Kvitová odehrála v pondělí vítězné utkání druhého kola dvouhry s Číňankou Pcheng Šuaj. Po večerních vyšetřeních se s trenérem Davidem Kotyzou rozhodla, že bude na wimbledonské trávě hrát už jen dvouhru.

Pro Radka Štěpánka teď vedení tenisové výpravy hledá novou spoluhráčku. Smíšená čtyřhra se losuje už v úterý.

Břišní sval začal Kvitovou "tahat" v neděli a do rána se stav zhoršil. "Bolest jsem cítila při podání a výjimečně i při některých úderech," přiznala Kvitová.

Před utkáním s Číňankou Pcheng Šuaj si vzala prášek na tlumení bolesti a snažila se zranění při hře ignorovat. "Podávala jsem naplno, hrála jsem, jako bych žádné potíže neměla," uvedla po vítězství 7:5, 2:6 a 6:1.

Šestá hráčka světa se podrobila vyšetření na ultrazvuku. Pečuje o ni lékař fedcupového týmu Vlastimil Voráček i fyzioterapeut Pavel Kolář.

"Neznám diagnózu, ale něco tam určitě našli. Úplně nejjednodušší zranění to asi není, ale věřím, že to půjde. Máme pana Koláře a pana Voráčka, starají se o nás, znají nás," říkala krátce po vítězném utkání.

Bolesti Kvitová přisuzuje přetížení. "Asi to tak bude. V neděli jsem cítila celé tělo a v pondělí ráno, když jsem se vzbudila, tak zůstalo jen to břicho. Nebylo to nic příjemného, protože to je celý sval. A dvě místa jsou o něco horší," popisovala tenistka.

Najdete na iDNES.czmobilní verze