Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ohrožovaná Perecová odletěla ze Sydney

21 2000
S y d n e y - Jedna z velkých hvězd světové atletiky, francouzská běžkyně Marie-Jose Perecová, odstoupila z olympijských soutěží poté, co jí neznámý člověk v jejím hotelu vyhrožoval. Oznámil to mluvčí firmy Reebok, atletčina sponzora. Dvaatřicetiletá Perecová, jež na poslední olympiádě v Atlantě získala zlato v běhu na 200 a 400 metrů, měla být největší soupeřkou domácí hvězdy Cathy Freemanové.

Ve středu večer však bez ohlášení zmizela na neznámé místo a nedávala o sobě vědět. Zjistilo se pouze, že Perecová nasedla na letadlo do Londýna.

Incident, který atletku k jejímu činu vedl, se přihodil v hotelu, kde Perecová bydlela. Do jejího pokoje vstoupil muž a ohrožoval jí zde, než se Francouzce podařilo jej z pokoje dostat. Podle mluvčí byla Perecová terčem nepříjemných ataků již vícekrát od svého příjezdu do Sydney a tuto situaci psychicky nezvládla.

Kolem startu Perecové na olympiádě bylo ještě před jejím příjezdem hodně nejasností. Atletka v posledním roce téměř vůbec nezávodila a její forma tak byla velkou záhadou. Přesto se čekalo, že by jako jediná mohla výrazněji zkomplikovat cestu Freemanové za olympijským zlatem. Závod na 400 metrů žen je v Sydney jedním z nejočekávanějších a také Freemanová si již několikrát stěžovala na přílišnou pozornost, jež jí ztěžovala přípravu.

Autor:


Další z rubriky

Středa v Sydney: další čtyři zlaté medaile


S y d n e y Čeští paralympici dnes v Sydney vybojovali plný tucet medailí. Jejich bilance se nakonec zastavila...

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...Najdete na iDNES.cz