Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Slovenka Štefečeková byla druhá v trapu, ale přišla o světový rekord

Zuzana Štefečeková se raduje, obhájila na olympiádě v Londýně stříbro z Pekingu | foto: Reuters

4 2012
Italská střelkyně Jessica Rossiová opanovala olympijský závod ve střelbě na trap, navíc vytvořila nový světový rekord. Dvacetiletá policistka minula za celou soutěž jediný ze stovky asfaltových terčů, po bezchybné kvalifikaci jednou zaváhala ve finále.

Dosavadní světové maximum mladá Italka vylepšila o tři zásahy, olympijské dokonce o osm.

Stříbrnou medaili získala stejně jako v Pekingu slovenská reprezentantka Zuzana Štefečeková, dosavadní světová rekordmanka. K úspěšné obhajobě se dobrala v dodatečném rozstřelu tří soupeřek. V jeho třetím kole odpadla Delphine Reauová z Francie a získala bronz, už ve druhém kole přišla o naději na medaili Alessandra Perilliová ze San Marina.

"Získat tohle stříbro bylo náročnější než to v Pekingu. Tam ode mě nikdo nic nečekal. Teď jsem cítila tlak od ostatních i od sebe, navíc jsem tady měla spoustu přátel a rodinu," řekla předloňská světová šampionka a loňská vicemistryně světa Štefečeková.

Na zlato v soutěži prý nemohla pomýšlet. "Jessica byla jiná liga, měla skvělou formu a střílela si svůj vlastní závod. Netuším, co měla k snídani," dodala žertem na adresu nejmladší účastnice soutěže.

Italská střelkyně Jessica Rossiová se zlatou medailí
Italská střelkyně Jessica Rossiová se zlatou medailí

Italská střelkyně Jessica Rossiová se zlatou medailí

Zatipovala si, že Rossiová, jež se už před třemi lety v Mariboru stala mistryní světa mezi dospělými, bude brzy první ženou, která dosáhne na absolutní výsledek 100 bodů.

Osmadvacetiletá Štefečeková je v Londýně druhou slovenskou medailistkou v brokové střelbě po bronzové skeetařce Dance Bartekové. Pro svoji zemi vybojovala čtvrtý a zatím nejcennější kov; Slováci mají ve sbírce ještě další dva bronzy zásluhou kanoistů na divoké vodě Michala Martikána (C1) a bratrů Petera a Pavola Hochschornerových (C2).

Trap žen - výsledky

1. Rossiová (It.) 99 - světový rekord (75+24), 2. Štefečeková (SR) 93 (73+20/3 v rozstřelu), 3. Reauová (Fr.) 93 (72+21/2), 4. Perilliová (San Marino) 93 (71+22/1), 5. Gálvezová (Šp.) 87 (70+17), 6. Baloghová (Austr.) 87 (72+15)

Autoři: ,
Najdete na iDNES.czmobilní verze