Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Paříž je čtvrtým uchazečem o pořádání olympijských her v roce 2024

ilustrační foto | foto: AP

23 2015
Paříž se oficiálně zařadila mezi města, která se budou ucházet o pořadatelství letních olympijských her 2024. Doplnila tak trio už jistých kandidátů - Hamburk, Řím a Boston.

Do boje může brzy přibýt i Budapešť, jejíž městská rada v úterý záměr usilovat o organizaci letních her 2024 schválila. Záměr ale ještě musí odsouhlasit maďarská vláda a parlament.

Ve francouzské metropoli se letní olympijské hry uskutečnily už v letech 1900 a 1924, největší sportovní akce se tak do Paříže může vrátit přesně po sto letech. V nedávné minulosti se Paříž neúspěšně ucházela o OH v letech 1992, 2008 a 2012, podle šéfa přípravného výboru Bernarda Lapasseta se z minulých chyb poučila.

Za největšího favorita byl dosud považován Boston, jelikož v Severní Americe byly letní hry naposledy v roce 1996 v Atlantě. Do boje ještě mohou přibýt další konkurenti. O kandidatuře stále uvažuje Baku, které momentálně hostí Evropské hry, a Dauhá. Uzávěrka přihlášek je 15. září. O pořadateli bude MOV rozhodovat na zasedání v létě 2017.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze