Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Olympiáda bude událostí i pro sázkaře

12 2004
Praha - Na začátek bojů v Aténách se těší nejen sportovci a fanoušci, ale také příznivci kurzových sázek. Představitelé sázkových kanceláří věří, že je opět budou čekat velké obraty "Sázkaři jsou rozehraní z MS v hokeji a z Eura ve fotbale, což se promítne i na olympiádě, i když ta objemu sázek těchto dvou šampionátů určitě nedosáhne. Určitě se ale bude jednat o nejhranější olympiádu," řekl Dominik Mašek z firmy Chance.

V době letní olympiády v Sydney v roce 2000 stoupl zájem sázkařů o čtvrtinu proti normálu. "Od té doby se ale sází mnohem více," připomněl mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund.

Za kurzové sázky loni Češi utratili přes 11 miliard korun,  před čtyřmi roky jen 6,8 miliardy korun, dodal Zikmund.

Při Euru lidé hlavně díky úspěšnému tažení českého týmu prosázeli odhadem vysoko přes 300 milionů korun, čímž se turnaj stal největší sázkovou událostí v tuzemské historii.

Tipsport, jednička kurzového trhu, chystá pro Atény nejširší a nejatraktivnější nabídku v historii. Podobný plán měla i Chance, která ohlásila navíc novinku - možnost vyplnit tiket předem na internetu a poté podat na pobočce.

Nabídka by měla vycházet ze zvyklostí sázkařů. "Fotbal je tradičně nejlákavějším sportem pro sázející," uvedl Jan Volhejn z kanceláře Synot Tip.

V nabídce určitě budou i tenis, basketbal, cyklistika či plavání. Vedle toho bude možné odhadovat počet získaných medailí ČR i jiných států a umístění populárních tuzemských nadějí - atletů Romana Šebrleho, Jana Železného, kajakářky Štěpánky Hilgertové či kanoisty Martina Doktora.

Unikátní sportovní setkání přimělo některé kanceláře k vypsání tipů na jindy přehlížené soutěže. "Část sázejících určitě přivítá i kurzy vypisované na disciplíny, které se jinak v nabídce sázkových kanceláří objevují spíše výjimečně, například na sportovní střelbu nebo jachting," řekl Zikmund.

Autoři: ,


Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?
Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?

Vyšumění přátelství nemusí být jen vaše vina.

Najdete na iDNES.czmobilní verze