Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bauer na trati i v hledišti. Nezláká ale juniora od lyží fotbal?

NÁSLEDOVNÍK? Matyáš Bauer se po vzoru otce Lukáše vrhl na lyžování, ale láká ho také fotbal. | foto: Aleš Skok

20 2016
Na startu je plno: sportovci, trenéři, rodiče... Nervózní závodníci postávají a čekají na pokyn ke startu. Mezi nimi nenápadný blonďatý kluk ve svítivě zelené soupravě s číslem 46. Podle soupravy Karlovarský kraj. Rysy v obličeji znatelné. Pod dohledem maminky, jež stojí opodál, se koncentruje na start. Matyáš Bauer. Syn úspěšného běžce na lyžích.

Lukáše Bauera zná v Česku takřka každý sportovní fanoušek. Málokdo však ví, že syn slavného olympionika Matyáš se dal na stejnou dráhu jako jeho otec, byť zatím možná jen částečně. Začátky obou závodníků se pojí s klubem LK Karlovy Vary a talentovaný běžec si díky kvalitním výsledkům zajistil účast na Olympiádě dětí a mládeže.

Medailista ze seniorských her v Turíně 2006 a ve Vancouveru 2010 byl na Cínovci taky, protože rozdával ocenění nejrychlejším běžcům. „Jsem šťastný, že je táta tady. Stihne zhruba dvacet procent mých závodů. Má na mě dobrý vliv,“ soukal ze sebe hodinu po závodě skromný Matyáš, jenž povzbuzoval své kamarády na trati.

„Za výsledek jsem rád, sedmé místo je super,“ dodal vzápětí. To potvrdil i trenér Martin Niewiak u výsledkové tabule: „Jel výborně. S časem jsem spokojený. Měl tam jeden pád, ale jinak perfektní. Naplnil veškerá očekávání, se kterými jsme sem jeli.“

Lukáš Bauer měl stejný názor. „Je to super! Moje ambice nebyly, že by měl stát na stupních vítězů. Prioritou je pro něj zatím jiný sport.“

Matyáš totiž našel zalíbení ve fotbale. „Sice netušíme, odkud to přišlo, protože jsme byli vždy kompletně lyžařská rodina, ale snažíme se ho podporovat,“ líčil s úsměvem pyšný otec.

Květinový ceremoniál se týkal už jen jeho, když odměňoval nejlepší, mezi nimiž Matyáš chyběl. „I tak si olympiádu moc užívám. Trať byla suprová, počasí nám přálo. Je to tu bezva,“ popisoval jedenáctiletý karlovarský sportovec.

Čeká ho kariéra na trávníku, nebo naváže na rodinnou tradici?

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze