Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na zahájení olympiády dětí a mládeže přiletí maskot Oly

Jedním z abmbasadorů Her VII. letní olympiády děti a mládeže ČR bude basketbalista Pavel Frána. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

10 2015
Vynikající dětský orchestr Tremolo z Třemošné pod vedením dirigenta Dalibora Bárty, vystoupení zpěváka Marka Ztraceného, s mikrofonem sportovní komentátor Petr Svěcený, spousta efektů, olympijský slib i originální zapálení olympijského ohně. To vše slibuje zahajovací ceremoniál, který v neděli v 19 hodin odstartuje na zimním stadionu v Plzni Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže.

„Při scénáři jsme vycházeli z prostoru, který hokejová aréna nabízí. Pojali jsme to pohybově a choreograficky, vystoupí okolo stovky umělců, především dětského věku,“ říká k zahájení jeho režisér David Cody, který je podepsán pod celou řadou úspěšných muzikálů, mimo jiné Casanova, Sněhurka a sedm trpaslíků, Romeo a Julie či Jedna noc na Karlštejně.

Speciální roli na úvodní show, při které se na ploše objeví sportovci ze všech čtrnácti zúčastněných krajů, bude mít fialový maskot olympiády Oly. „Je to vlastně marťánek, který létá vesmírem a oblíbí si Plzeňský kraj. Takže ho do arény podle toho musíme dopravit,“ naznačuje s úsměvem Cody.

Pro Svěceného je to návrat na dětskou olympiádu po 12 letech, moderoval totiž tu úplně první v Litomyšli v roce 2003. „Hodně na mě ta akce zapůsobila, tehdy ji spoluzahajoval i fotbalista Pavel Nedvěd. Jsem v očekávání, kam až se olympiáda dětí za ty uplynulé roky dostala. Navíc tohle spojení dětí a velkých sportovních hvězd je silným zážitkem,“ uvedl Petr Svěcený.

Rolí ambasadorů či vlajkonošů se totiž přímo v Plzni zhostí řada sportovních es, mimo jiné Filip Jícha, Andrea Hlaváčková, Jan Řehula, Květa Pecková-Jeriová, Kateřina Neumannová a další.

Autor:






Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze