Olympiáda je více než Grand Slam

28 2000
S t a n f o r d - Americká tenistka Lindsay Davenportová je jednou z mála, která považuje olympiádu za významnější událost než grandslamové turnaje. Vítězka dvouhry z před čtyř let v Atlantě se do Sydney těší a chce zlato obhájit. "Už se nemohu dočkat, to říkám od skončení olympiády v Atlantě," nechala se slyšet druhá hráčka světa na turnaji ve Stanfordu. "Chci se znovu stát součástí olympijských her."

Pro čtyřiadvacetiletou Davenportovou je výhra na olympiádě víc než triumfy na US Open 1998, loni ve Wimbledonu a letos na Australian Open. "Na olympiádě člověk může hrát třeba jen jednou, pokud má štěstí, dvakrát, možná třikrát," uvedla tenistka. "Je to něco jiného než běžné turnaje. Grand Slamy nikdy nebudou tak úžasné jako olympiáda, kde reprezentuji Spojené státy a nehraji pro peníze. Hlavní je čest," vysvětlila svůj postoj.

Na rozdíl od Davenportové účast v Sydney odmítla světová jednička Martina Hingisová. Švýcarka se chce soustředit na grandslamové turnaje a nehodlá se zbytečně vyčerpávat.

Americká olympijská trenérka Billie-Jean Kingová zveřejní nominaci až příští úterý. Je pravděpodobné, že se v sestavě s Davenportovou na základě postavení na žebříčku WTA objeví Venus Williamsová a Monica Selešová do dvouher. Pro čtyřhru se nabízejí ještě první deblistka Lisa Raymondová a Serena Williamsová. "Máme neuvěřitelně silný tým. Ze Sydney přivezeme určitě několik medailí," předpověděla Davenportová.

Autor:

Nejčtenější

Jágr bude tváří hokejového turnaje ZOH 2022 v Pekingu, prozradil Tvrdík

Jaromír Jágr během tréninku s dětmi na třineckém ledě

Jaromír Jágr bude tváří hokejového turnaje zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022. Bude...

Další z rubriky

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...

Najdete na iDNES.cz