Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jandač byl v Pchjongčchangu na inspekci. Domluvil předolympijský kemp

Petr Mrázek kryje další nebezpečný pokus Kanaďanů. | foto: Reuters

27 2017
Ten turnaj se bude – logicky – hrát v době dvacátého výročí od slavného triumfu v Naganu. Jenže zápasy hokejové reprezentace na únorové olympiádě v korejském Pchjongčchangu připomenou slavné japonské tažení ještě něčím jiným. K televizi se bude usedat ráno. Tedy většinou a někdy hodně brzy.

134 dní před startem her je definitivně znám rozpis hokejového turnaje, z něhož pro tuzemské diváky plyne zásadní – první zápas Češi hrají proti domácím 15. února, v den 46. narozenin Jaromíra Jágra, od 13:10 středoevropského času. Druhý duel proti Kanadě je na programu 17. února od 4:10.

Ale snad vás uklidní, že jde o sobotu. A základní skupinu pak Jandačův tým zakončí o den později proti Švýcarsku od 8:40.

„Neměli jsme žádné požadavky, protože na rozlosování nemáme vliv,“ říká Jan Černý, manažer hokejové reprezentace. „Jsme ale rádi, že se na rozdíl od ostatních nemusíme stěhovat, protože všechny zápasy odehrajeme ve větší hale Kangnung. A že před posledním utkáním budeme mít o čtyři hodiny delší odpočinek než Švýcaři.“

Olympijský hokejový turnaj

Skupina A: Kanada, Česko, Švýcarsko, Korea.
Skupina B: Rusko, USA, Slovensko, Slovinsko.
Skupina C: Švédsko, Finsko, Norsko, Německo.

Zápasy českého týmu:
Čtvrtek 15. února, 13.10: Česko - Korea.
Sobota 17. února, 4.10: Kanada - Česko.
Neděle 18. února, 8.40: Česko - Švýcarsko.

Do „české“ haly Kangnung se vejde 10 tisíc diváků, do menší jménem Kwantong pak šest tisíc. Program je už tradiční: po třech zápasech v základní skupině následuje v úterý 20. února předkolo play-off.

O den později se hrají čtvrtfinále, do něhož přímo postupují vítězové skupin a nejlepší celek z druhých míst. Doplní je vítězové předkola.

Následuje semifinále a finále se hraje v neděli 25. února. V den, který by v případě českého triumfu mohl symbolicky nést označení „Vítězný únor“.

Už minulý týden byl v Pchjongčchangu na inspekci reprezentační kouč Josef Jandač, kterého doplnil ještě manažer Černý a kustod Zdeněk Šmíd. Prohlédli si zázemí, byť kabinu ještě nevybrali. „Ve volbě jsme sedmí v pořadí z dvanácti,“ říká Černý. Zohledňuje se totiž postavení ve světovém žebříčku a přednost mají i domácí Korejci.

Zároveň Jandač a spol. dojednali v Jižní Koreji týdenní předolympijský kemp. Uskuteční se v Soulu, kam reprezentace odletí 6. či 7. února.

Hráči se tu mají aklimatizovat. Zázemí najdou na stadionu klubu Anjang Halla, kde trénuje Patrik Martinec, a 11. února tady národní tým sehraje přípravné utkání s Finskem. O to už dřív Jandač usiloval.

„Právě Patrik Martinec nám dělal průvodce a pomohl s přípravou kempu. Byl super a patří mu za to velké poděkování,“ říká Černý.

Autor:


Mistrovství světa v hokeji 2018

Od 4. do 20. května v Dánsku

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.

Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Kompletní program hokejového turnaje ZDE

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze