Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sáblíková se vyjádřila k misi Rio: Naštvání? Vztek? Jen zklamání...

19 2016
V návratu z brazilského Ria si v milované domovině jízdou na kole po prosluněných kopcích čistí mysl. Rychlobruslařská šampionka Martina Sáblíková, která byla ochuzena o start na letních olympijských hrách v cyklistické časovce, zpětně promluvila o sledované kauze.

Ve zkratce si připomeňme koloběh událostí - Sáblíková od loňského mistrovství světa v Richmondu žila s vědomím, že olympiádu v Riu má jistou. Jenže ve skutečnosti kvalifikační kritéria nesplnila, což si čeští funkcionáři neuvědomili. Ani právnické tahanice Češku do startovní listiny nevrátily.

Její přítomnost přímo v Brazílii nepomohla, vlastně byla jen jakousi demonstrací touhy jet po zisku medailí na zimních olympiádách z rychlobruslařských oválů o úspěch také na silnici.

Čí je to vlastně chyba? Měl by být potrestán cyklistický svaz? Najděte viníka, volají lidé.

Fotogalerie

„V tuto chvíli už to pro mě osobně není tak důležité, na čí straně se stala chyba,“ začíná Sáblíková prohlášení na jejím facebookovém profilu. „Měla jsem si přečíst nominační kritéria? Samozřejmě jsem mohla. Ale jsem přesvědčena, že úkolem závodníků a trenéra je trénink a příprava na samotný závod, ne čtení pravidel. Znát a číst pravidla by měli lidé, kteří jsou k této funkci určeni,“ pokračovala česká sportovkyně.

Zástupci Sport Investu, která Sáblíkovou zastupuje, uvažovali dokonce o finančním odškodnění. „Ale já nechci celou záležitost končit soudem ani tahanicemi o peníze, protože ty mi olympijské hry v Riu nevrátí a stejně bych se připravovala na zimní sezonu,“ uvedla Sáblíková. Sport, závodní adrenalin s ním spojený, osobně řadí nad vysoké finanční částky.

Smířila se s tím, že její nesplněný sen může v budoucnu sloužit jako precedens. „Mým jediným cílem je zajištění toho, aby se žádný český sportovec nedostal do stejné situace,“ tvrdí Sáblíková. „Věřím, že veškeré budoucí jednání budou mít právě tento závěr.“

Třeba i ona sama to bude potřebovat, když se rozhodne svou cyklistickou touhu naplnit za čtyři roky v Tokiu.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze