Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

První parta olympioniků míří do Soči, Soukalovou musel budit přítel

30 2014
Do ruského Soči, dějiště zimní olympiády, ve čtvrtek ráno odletělo prvních 27 českých reprezentantů. Na palubě speciálu jsou i horká medailová želízka v podobě rychlobruslařky Martiny Sáblíkové, biatlonistů Gabriely Soukalové, Ondřeje Moravce a Veroniky Vítkové či snowboardistky Šárky Pančochové.

"Těšila jsem se tááákhle moc," povídala v sedm ráno na letišti ve Kbelích usměvavá Gabriela Soukalová a roztáhla ruce do rozpětí, zvícího půldruhého metru. Dlouho do noci se balila, pak se rozhodla, že bude ještě uklízet pokoj a potom už na pořádný spánek nebylo dost prostoru. "Tak jsem spala jen 45 minut," uculí se. Ale zvonící budík ignorovala. "Naštěstí do mě po dalších 20 minutách začal přítel šťouchat, že bych měla vstávat. Jsem mu za to vděčná, zachránil můj odlet."

Ondřej Moravec se smíchem glosoval: "To mě nepřekvapuje. Ještě že měla Gábina z Jablonce společný odjezd. Jinak tu není ještě teď." On sám stihl naopak v Letohradu ve čtyři ráno před odjezdem vyvenčit i svého psa.

Fotogalerie

Závěr přípravy biatlonistů si slečna Soukalová pochvalovala. "Měli jsme klid a stihli vše, co jsme chtěli." Zbraň, poničená v Anterselvě, je opět v pořádku. "Ale pro každý případ, kdybychom zase něco vyváděli, jsem si na olympiádu nechala udělat i náhradní pažbu."

Rychlobruslařská parta Sáblíková - Erbanová - Novák táhla do Soči i rotoped, coby pomocný tréninkový prostředek. "Dneska se už kvůli všem těm odbavovacím procedurám asi na led nedostaneme, tak holky budou šlapat aspoň na kole," říkal kouč Petr Novák. Se svými svěřenkami přijel do Prahy radši už ve středu, aby je nezatěžoval velmi brzkým ranním vstáváním. "Spali jsme pět minut od letiště."

Martina Sáblíková se pochlubila, že trénink nevynechala ani ve středu. "Půldruhé hodiny jsem strávila v posilovně." S sebou si vzala do Soči i plyšového medvídka pro štěstí. Karolína Erbanová má ze stejného důvodu prstýnek od maminky, zatímco Gabriela Soukalová přemýšlela: "Ségra mi dala na cestu balíček, který smím rozbalit až v letadle. Ségra je docela ztřeštěná, tak jsem zvědavá, co v tom bude."

Snowboardistka Šárka Pančochová vyhlížela na rozdíl od většiny ostatních mimořádně čerstvě, což také hned vysvětlovala: "Přede dvěma dny jsem přiletěla z Ameriky, takže jsem v pohodě. Tam je teď den, proto jsem vzbuzená."

Odétali rovněž běžci na lyžích zatím bez Bauera, ale s Martinem Jakšem, uzdraveným po střevní chřipce, navrch i sáňkaři, akrobaté a část štábu české výpravy.

Mírný chaos v odbavovací hale však byl možná jen předehrou k tomu, co všechny čeká po přistání v Soči. "Tam to bude ještě mnohem horší," tušila biatlonistka Veronika Vítková. "Minule na Světovém poháru byly ty jejich kontroly hodně otravné."

Autor:


Další z rubriky

Olympionici ulovili i Tipsport, získají od něj 100 milionů na mládež

Na pohřeb Karla Guta dorazil šéf ČOV Jiří Kejval

Český olympijský výbor získal sto milionů korun ročně na podporu mládežnického a neprofesionálního...

Brečela jsem. Skoro po každém dojezdu, líčí Veronika Moravcová

ŠŤASTNÝ PÁR. Veronika Moravcová byla nepřehlédnutelná. Nejen kvůli svému...

VIDEO Nejhorší na biatlonu jsou nervy na střelnici. Hrozné pro závodníka, ale dost možná ještě horší pro...

Dobročinná aukce: zlatá bunda a snowboard Samkové vynesly 200 tisíc

Medailoví členové českého olympijského týmu věnovali část své olympijské

VIDEO Zimní olympijské hry v Soči byly z českého pohledu výjimečné a pár lidem zůstane výjimečná...Najdete na iDNES.cz