První parta olympioniků míří do Soči, Soukalovou musel budit přítel

30 2014
Do ruského Soči, dějiště zimní olympiády, ve čtvrtek ráno odletělo prvních 27 českých reprezentantů. Na palubě speciálu jsou i horká medailová želízka v podobě rychlobruslařky Martiny Sáblíkové, biatlonistů Gabriely Soukalové, Ondřeje Moravce a Veroniky Vítkové či snowboardistky Šárky Pančochové.

"Těšila jsem se tááákhle moc," povídala v sedm ráno na letišti ve Kbelích usměvavá Gabriela Soukalová a roztáhla ruce do rozpětí, zvícího půldruhého metru. Dlouho do noci se balila, pak se rozhodla, že bude ještě uklízet pokoj a potom už na pořádný spánek nebylo dost prostoru. "Tak jsem spala jen 45 minut," uculí se. Ale zvonící budík ignorovala. "Naštěstí do mě po dalších 20 minutách začal přítel šťouchat, že bych měla vstávat. Jsem mu za to vděčná, zachránil můj odlet."

Ondřej Moravec se smíchem glosoval: "To mě nepřekvapuje. Ještě že měla Gábina z Jablonce společný odjezd. Jinak tu není ještě teď." On sám stihl naopak v Letohradu ve čtyři ráno před odjezdem vyvenčit i svého psa.

Fotogalerie

Závěr přípravy biatlonistů si slečna Soukalová pochvalovala. "Měli jsme klid a stihli vše, co jsme chtěli." Zbraň, poničená v Anterselvě, je opět v pořádku. "Ale pro každý případ, kdybychom zase něco vyváděli, jsem si na olympiádu nechala udělat i náhradní pažbu."

Rychlobruslařská parta Sáblíková - Erbanová - Novák táhla do Soči i rotoped, coby pomocný tréninkový prostředek. "Dneska se už kvůli všem těm odbavovacím procedurám asi na led nedostaneme, tak holky budou šlapat aspoň na kole," říkal kouč Petr Novák. Se svými svěřenkami přijel do Prahy radši už ve středu, aby je nezatěžoval velmi brzkým ranním vstáváním. "Spali jsme pět minut od letiště."

Martina Sáblíková se pochlubila, že trénink nevynechala ani ve středu. "Půldruhé hodiny jsem strávila v posilovně." S sebou si vzala do Soči i plyšového medvídka pro štěstí. Karolína Erbanová má ze stejného důvodu prstýnek od maminky, zatímco Gabriela Soukalová přemýšlela: "Ségra mi dala na cestu balíček, který smím rozbalit až v letadle. Ségra je docela ztřeštěná, tak jsem zvědavá, co v tom bude."

Snowboardistka Šárka Pančochová vyhlížela na rozdíl od většiny ostatních mimořádně čerstvě, což také hned vysvětlovala: "Přede dvěma dny jsem přiletěla z Ameriky, takže jsem v pohodě. Tam je teď den, proto jsem vzbuzená."

Odétali rovněž běžci na lyžích zatím bez Bauera, ale s Martinem Jakšem, uzdraveným po střevní chřipce, navrch i sáňkaři, akrobaté a část štábu české výpravy.

Mírný chaos v odbavovací hale však byl možná jen předehrou k tomu, co všechny čeká po přistání v Soči. "Tam to bude ještě mnohem horší," tušila biatlonistka Veronika Vítková. "Minule na Světovém poháru byly ty jejich kontroly hodně otravné."

Autor:


Nejčtenější

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...

Další z rubriky

Olympiáda v Soči má další rekord. Skončila nevídaným ziskem

MEZI KRUHY. Hry skončily, Olympijský park v Soči však stále žije.

Organizátoři zimních olympijských her v Soči dávají dohromady své účty. A podle předběžných údajů...

Ukrajinský Lvov se vzdal kandidatury na zimní olympiádu v roce 2022

Historické lvovské náměstí Rynok

Ukrajinský Lvov se vzdal kandidatury na zimní olympijské hry v roce 2022. Ale o svůj sen nepřišel...

Tolik se vybralo? divila se Samková. Vydražené věci předala majitelům

ŠAMPIONKA A DRAŽITELÉ. Snowboardová olympijská šampionka Eva Samková pózuje s...

VIDEO Ještě než zase opustí Česko a vyrazí do světa na další závody, zavítala snowboardová olympijská...Najdete na iDNES.cz