Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Jižní Korea představuje v Soči plány na zimní olympiádu 2018

15 2014
Soči (Od našeho zpravodaje) - Chtěli pořádat zimní olympiádu už v roce 2010, uspěl Vancouver. Termín posunuli na rok 2014 a uspělo Soči. Až napotřetí vyhrála Jižní Korea, která uspořádá hry v roce 2018. Na olympiádě v Soči se Korejci prezentují sebevědomě a hlásí s předstihem, že jsou připraveni.

O tom, že hostitelským městem zimní olympiády v roce 2018 bude jihokorejský Pchjongčchang, bylo rozhodnuto v červenci 2011 v Durbanu. 

V Soči má korejský pořadatel pavilon, ve kterém se chlubí dostavěnými olympijskými areály. Naopak, Korejci nikde neuvádějí, že by se měli potýkat s téměř miliardovým dluhem, jak loni zjistil Mezinárodní olympijský výbor. 

Pavilon má tvar kvádru. Zdobí ho loga olympiády, která mají jednoduchou grafickou úpravu. Jeho přední část tvoří velkoplošná obrazovka, na kterou jsou promítány oficiální reklamní spoty her. 

Vnitřek je rozdělený do několika částí. V té první jsou plány sportovišť s podrobným popisem. Druhou část tvoří další velkoplošná projekce pro početnější skupiny návštěvníků a ve třetí najdete předměty typické pro Jižní Koreu, například oblečení nebo keramiku. 

Pavilon působí oproti prezentaci Soči v Londýně v roce 2012 velmi skromně. Mladá průvodkyně ale okamžitě upozorňuje, že skromnost je vlastností všech Korejců. "Méně slov, více práce," uzavírá.

Sloganem zimních her v roce 2018 jsou čtyři slova: krása, inspirace, výzva a vášeň.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze