Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympiáda v Aténách? Už žádné pochybnosti

12 2004
Atény - Tři měsíce před začátkem olympijských her provedli členové Mezinárodního olympijského výboru zevrubnou inspekci v Aténách a jejich hodnocení vyznělo optimisticky. V minulosti sice Řeky častokrát kárali za časovou prodlevu při stavbě všeho potřebného pro největší sportovní akci, ale teď už nemají nejmenší obavy.

"V minulosti jsme měli pochybnosti, ale mám pro vás dobrou zprávu: už jsou všechny pryč," prohlásil po třech dnech kontrol Denis Oswald, který za MOV vedl celou inspekci v místech srpnové olympiády.

Podle něj není ohrožen jediný projekt a stav příprav přirovnal k semaforu. "Předtím jsme často stáli na červené nebo na oranžové. Teď už ale skoro všude svítí zelená," řekl.

V úterý organizátoři her přiznali, že promarnili tři roky příprav. Ujistili ale, že do 13. srpna, kdy bude olympiáda slavnostně zahájena, bude všechno v pořádku.

"Atény dotáhly ty tři roky ztraceného času. Je faktem, že sedmiletý projekt plníme ve čtyřech letech," řekla šéfka organizačního výboru Gianna Angelopulosová.

Za jeden z největších zážitků Oswald označil unikátní zasouvací střechu ze skla a oceli nad Olympijským stadionem. "Zastřešení jsem chtěl vidět na vlastní oči. Je to fantastické, něco takového tady ještě nebylo - to je signál," naznačil hlavní inspektor. Zastřešení má být dokončeno během týdne, vlastní infrastruktura stadionu však bude připravena až v červenci.

Prezidentka organizačního výboru aténských her Gianna Angelopoulosová a inspektor Denis Oswald na tiskové konferenci.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze