Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co třeba na "Na vlastní Soči"? Nabídneme alternativu, zní z Novy

Marek Kindernay | foto: Profimedia.cz

6 2014
Nebudou hlavním vysílatelem z olympiády, přesto chtějí směle konkurovat České televizi. "Myslím, že lidem nabídneme zajímavou alternativu v trochu jiném podání," říká Marek Kindernay, šéf stanice Nova Sport.

Jaké přenosy nabídnete a nakolik se budete věnovat hokeji?
Budeme vysílat kompletně všechny přenosy na třech kanálech. Jeden je televizní (Nova Sport) a dva internetové. Nova Sport nabídne 16 vybraných přenosů, zbytek bude na Voyo Soči Hokej.

V čem se bude vaše vysílání lišit od České televize?
Nova Sport má veškerý signál v HD kvalitě. Budeme se snažit přinášet divákům to, co nebudou mít možnost vidět na ČT. A v hokeji nabídneme například pohled z extra kamer navíc, které k nám půjdou po speciálních optických linkách.

Sestavovali jste tedy vysílací plán s ohledem na konkurenci?
Dělali jsme ho tak, aby divák nepřišel vůbec o nic. Lidé se mohou těšit celkem na 452 hodin přímých přenosů od šesti od rána do desíti večer z 15 sportovních disciplín.

Zápasy českých hokejistů budete vysílat pouze na stanici Nova Sport?
I tady budeme mít alternativní přístup: pokud poběží souběžně s českým týmem jiný zápas, tak mu dáme přednost. Budeme doplňovat to, co není v ČT.

Kdo bude hokejové zápasy komentovat?
Sestava, kterou jsme měli připravenou pro původní vysílání na Nově, což jsou naši hokejoví specialisté na NHL: Tomáš Borovec, Jan Velart, Roman Jedlička, Filip Šedivý a Tomáš Lörincz.

Budou mít spolukomentátora?
Budou komentovat většinou ve dvojicích podobně jako při přenosech z NHL. Experty máme hlavně na další sporty. Celkem jich je 21 a jsou mezi nimi bývalí olympionici a trenéři jako Jan Mazoch, Roman Gomola, Zuzana Kocumová, Kamila Rajdlová, Martin Koukal a další.

Je pravda, že závody Šárky Záhrobské bude komentovat její otec?
To je trošku bulvární dezinformace. Pan Záhrobský u nás komentovat bude, ale výhradně mužské lyžování. Ženy bude komentovat její bratr Petr Záhrobský mladší.

Počítáte s tím, že budete zase porovnovaní s ČT?
My to vůbec neřešíme, jsme trošku jinak zaměřená placená televize. Nova Sport vysílá 12 let, takže máme spoustu komentátorů a nechceme se nějak srovnávat s ČT. Ale myslím, že budeme pro diváky zajímavou alternativou: budou si moct poslechnout hlasy, které tolik neznají, a uslyší zase trošku jiné podání. Velký prostor dostanou i odborní spolukomentátoři.

Kdo bude komentovat ostatní disciplíny?
Tomáš Borovec, Tomáš Radotínský, Jan Velart, Václav Pilný, Kamil Guzek, Filip Šedivý, Eva Kézrová, Tomáš Lörincz, Michal Hrdlička, z Eurosportu budou čtenáři znát jméno Ondřej Krátoška a další. Zapojí se téměř kompletně celá sportovní redakce, což je zhruba 17 komentátorů.

Budete vysílat někoho přímo do Soči?
Posíláme tam dva kompletní štáby, tři techniky, dva kameramany a redaktory Štěpána Sokola a Michala Kratochvíla, kteří budou točit originální reportáže a rozhovory. Ty se budou objevovat ve všech zpravodajských pořadech.

Nabídnete nějaké speciální zpravodajství nebo pořad přímo z dění?
Nova Sport bude několikrát denně přicházet se Soči Expresem, což bude zpravodajský speciál. A na hlavním kanálu - na Nově - bude pozdě večer pořad s názvem Na vlastní Soči, kde budou právě ty originální reportáže našich štábů přímo z místa.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze