Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co třeba na "Na vlastní Soči"? Nabídneme alternativu, zní z Novy

6 2014
Nebudou hlavním vysílatelem z olympiády, přesto chtějí směle konkurovat České televizi. "Myslím, že lidem nabídneme zajímavou alternativu v trochu jiném podání," říká Marek Kindernay, šéf stanice Nova Sport.

Jaké přenosy nabídnete a nakolik se budete věnovat hokeji?
Budeme vysílat kompletně všechny přenosy na třech kanálech. Jeden je televizní (Nova Sport) a dva internetové. Nova Sport nabídne 16 vybraných přenosů, zbytek bude na Voyo Soči Hokej.

V čem se bude vaše vysílání lišit od České televize?
Nova Sport má veškerý signál v HD kvalitě. Budeme se snažit přinášet divákům to, co nebudou mít možnost vidět na ČT. A v hokeji nabídneme například pohled z extra kamer navíc, které k nám půjdou po speciálních optických linkách.

Sestavovali jste tedy vysílací plán s ohledem na konkurenci?
Dělali jsme ho tak, aby divák nepřišel vůbec o nic. Lidé se mohou těšit celkem na 452 hodin přímých přenosů od šesti od rána do desíti večer z 15 sportovních disciplín.

Zápasy českých hokejistů budete vysílat pouze na stanici Nova Sport?
I tady budeme mít alternativní přístup: pokud poběží souběžně s českým týmem jiný zápas, tak mu dáme přednost. Budeme doplňovat to, co není v ČT.

Kdo bude hokejové zápasy komentovat?
Sestava, kterou jsme měli připravenou pro původní vysílání na Nově, což jsou naši hokejoví specialisté na NHL: Tomáš Borovec, Jan Velart, Roman Jedlička, Filip Šedivý a Tomáš Lörincz.

Budou mít spolukomentátora?
Budou komentovat většinou ve dvojicích podobně jako při přenosech z NHL. Experty máme hlavně na další sporty. Celkem jich je 21 a jsou mezi nimi bývalí olympionici a trenéři jako Jan Mazoch, Roman Gomola, Zuzana Kocumová, Kamila Rajdlová, Martin Koukal a další.

Je pravda, že závody Šárky Záhrobské bude komentovat její otec?
To je trošku bulvární dezinformace. Pan Záhrobský u nás komentovat bude, ale výhradně mužské lyžování. Ženy bude komentovat její bratr Petr Záhrobský mladší.

Počítáte s tím, že budete zase porovnovaní s ČT?
My to vůbec neřešíme, jsme trošku jinak zaměřená placená televize. Nova Sport vysílá 12 let, takže máme spoustu komentátorů a nechceme se nějak srovnávat s ČT. Ale myslím, že budeme pro diváky zajímavou alternativou: budou si moct poslechnout hlasy, které tolik neznají, a uslyší zase trošku jiné podání. Velký prostor dostanou i odborní spolukomentátoři.

Kdo bude komentovat ostatní disciplíny?
Tomáš Borovec, Tomáš Radotínský, Jan Velart, Václav Pilný, Kamil Guzek, Filip Šedivý, Eva Kézrová, Tomáš Lörincz, Michal Hrdlička, z Eurosportu budou čtenáři znát jméno Ondřej Krátoška a další. Zapojí se téměř kompletně celá sportovní redakce, což je zhruba 17 komentátorů.

Budete vysílat někoho přímo do Soči?
Posíláme tam dva kompletní štáby, tři techniky, dva kameramany a redaktory Štěpána Sokola a Michala Kratochvíla, kteří budou točit originální reportáže a rozhovory. Ty se budou objevovat ve všech zpravodajských pořadech.

Nabídnete nějaké speciální zpravodajství nebo pořad přímo z dění?
Nova Sport bude několikrát denně přicházet se Soči Expresem, což bude zpravodajský speciál. A na hlavním kanálu - na Nově - bude pozdě večer pořad s názvem Na vlastní Soči, kde budou právě ty originální reportáže našich štábů přímo z místa.Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Ukrajinský Lvov se vzdal kandidatury na zimní olympiádu v roce 2022

Historické lvovské náměstí Rynok

Ukrajinský Lvov se vzdal kandidatury na zimní olympijské hry v roce 2022. Ale o svůj sen nepřišel...

Brečela jsem. Skoro po každém dojezdu, líčí Veronika Moravcová

ŠŤASTNÝ PÁR. Veronika Moravcová byla nepřehlédnutelná. Nejen kvůli svému...

VIDEO Nejhorší na biatlonu jsou nervy na střelnici. Hrozné pro závodníka, ale dost možná ještě horší pro...

Děti, sportujte! kázali olympionici. Hradilek pak porazil Vítkovou

Kajakář Vavřinec Hradilek běží člunkový běh proti biatlonistce Veronice Vítkové

VIDEO Když sami chodili na základní školu, zdálo se jim, že tělocviku mají málo. Teď, podpořeni...Najdete na iDNES.cz