Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Olympiádu vyhrají Rusové, tipoval Holík

15 2006
Praha - „Hokejový turnaj vyhrají Rusové,“ tipl si včera Jaroslav Holík, majitel stříbra z olympijského turnaje v Innsbrucku 1976. Vsadit si můžete i vy, sázkové kanceláře předkládají velmi pestrou olympijskou nabídku. A pokud se budete řídit radami hokejových odborníků, které oslovila MF DNES, můžete za 100 vsazených korun vyhrát téměř 20 tisíc.

Pomyslný tiket s aktuálními kurzy vyplnili kromě Holíka ještě Pavel Richter a František Kučera. Další medailisté z olympijských her a zároveň zástupci odlišných hokejových generací.

Zodpověděli čtyři dotazy: 1) Kdo vyhraje turnaj v Turíně? 2) Kdo se stane nejlepším střelcem olympijského turnaje? 3) Kdo bude hájit branku českého týmu ve čtvrtfinále? 4) Který hráč Hadamczikova výběru dá určitě gól do sítě Německa?

Třem tipujícím jsme sestavili tiket, stejný, jaký vám připraví v sázkové kanceláři. Co to znamená? K tipům jsme přiřadili platný kurz. Ty se mezi sebou vynásobily, aby vznikl kurz celkový. Ten můžete vynásobit vsazenou částkou (v našem případě 100 Kč) a dostanete eventuální výhru. Vyhráváte, jen pokud odhadnete všechno správně. Jinak nic.

Na Rusko coby zlatý tým vsadil z tria oslovených pouze Holík. „Individuálně jsou pořád nejlepší na světě, navíc mají v sestavě skvělé mladíky. Jenže jsou blbí na hlavu, tu nezvládají. Přesto mám pocit, že v Turíně se jim to podaří.“

Richter i Kučera věří Česku. „Není to jen z vlastenectví, tenhle tým má kvalitu, aby dosáhl na zlato,“ upozornili shodně. Ještě jednou v tipech zaznělo Rusko, v souvislosti s nejlepším střelcem turnaje. Kučera vsadil na mladíka z Washingtonu Ovečkina. „Skoro v každém utkání NHL se prosadí. Může se stát hvězdou olympiády.“

Hašek, nebo Vokoun, komu dát důvěru pro čtvrtfinále, které je hranou mezi úspěchem a  propadákem? „To je těžká volba, Hadamczikovi nezávidím. Dva skvělí gólmani v jednom týmu nemusí dělat dobrotu. Já bych jednoho z nich nechal doma,“ mínil Richter.

Kučera upřednostnil Haška, spoluhráče z Nagana, Holík zase Vokouna. „Ve Vídni mu nikdo nevěřil, kromě kouče Růžičky, a on byl skvělý.

S nároďákem je sžitý, Hašek byl naposledy v Salt Lake City. A v Nashvillu je neustále v permanenci,“ zdůvodnil Holík svou volbu.

Příštích dvanáct dnů odhalí, který tip bude ten vítězný.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze