Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijská maratonská trať je opravena

26 2004
Atény - Maratonská trať pro olympijské hry v Aténách je připravena. Přesně osmnáct dnů před zahájením sportovního svátku dokončili řečtí pořadatelé její zdlouhavou rekonstrukci. Po stranách čtyřproudé komunikace vedoucí z antického města Marathonu na stadion Panathinaiko vysázeli organizátoři olivové stromy a odstranili většinu reklamních panelů.

Důkladná renovace a rozšíření 42,195 kilometru dlouhé cesty měly být hotové už loni, práce se ale stále protahovaly, naposledy kvůli krachu jednoho z dodavatelů.

Řekové vše stihli dokončit jen čtyři dny před termínem, který jim stanovil Mezinárodní olympijský výbor.

"Vyhráli jsme," řekl dnes s úsměvem ministr veřejných prací Jorgos Suflias. "Jsme vítězové, protože maratonská cesta je symbolem olympijských her v Aténách. Tím, že jsme tento projekt stihli, jsme vyhráli první velkou sázku," doplnil.

Trasa maratonského běhu, na němž se představí také dva čeští vytrvalci Róbert Štefko a Anna Pichrtová, vesměs kopíruje klasickou trasu, kterou v roce 490 před naším letopočtem uběhl legendární aténský posel Fidippidés.

Tehdy běžel s novinou o vítězství Atén v bitvě nad Peršany.

Autor:


Další z rubriky

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...Najdete na iDNES.cz