Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Hejda uzavřel téma Soči: Mrzí mě, že to u nás vyvolalo takový rozruch

UŽ MLČÍ. Jan Hejda po kritice reprezentačního kouče Hadamczika uzavřel téma Soči. | foto: AP

13 2014
Hokejový obránce Jan Hejda z Colorada se nedostal do olympijské sestavy a pak ostře zkritizoval trenéra Aloise Hadamczika. Teď chce pětatřicetiletý bek vášnivou debatu na téma nominace do Soči uzavřít. Hejda poskytl MF DNES a iDNES.cz poslední rozhovor. "Že to v Česku vyvolalo takový rozruch, mě velice mrzí. Chtěl jsem jen poukázat na některé nedostatky," řekl.

Hejda překvapivě chybí mezi 25 českými hráči, kteří budou v únoru reprezentovat na olympiádě v Soči. Po oznámení nominace se vyjádřil, že s účastí ani nepočítal, navíc se opřel do kouče Hadamczika, prohlásil, že nemá systém a nepřímo se dotkl i některých jmen v sestavě. "Je ukřivděný," reagoval na to Hadamczik. (více čtěte ZDE)

Čtěte v úterní MF DNES: Přečtěte si poslední rozhovor obránce Hejdy ohledně (ne)nominace na olympiádu v Soči.

Zkušený bek teď trochu krotí vášně. "Já jsem v žádném případě nechtěl poškodit národní tým ani kluky, kteří v něm teď jsou. Jen jsem vyjádřil svůj osobní názor na trenéra a nikomu ho nenutím. Svoboda slova je jak v USA, tak v České republice, takže na to mám právo," řekl.

Čeští hokejisté na tréninku před úvodním utkání mistrovství světa s Běloruskem.
Jan Hejda

Jenže načasování mu mohou někteří fanoušci celkem logicky vyčítat. "Ale já jsem se už na začátku sezony několikrát vyjádřil že s olympiádou nepočítám," upozornil Hejda. "Na posledním zápase šampionátu jsem si vzal na památku puk, se kterým jsme hráli, a řekl jsem si, že to byl můj poslední zápas za reprezentaci. Jsem s tím naprosto srovnaný."

Sám Hejda je zklamaný z toho, co jeho rozhovor pro deník Sport v Česku vyvolal za rozruch. "Jen jsem chtěl poukázat na některé nedostatky a tím pomoct týmu, aby dopadl na olympiádě co nejlépe. Nechci, aby to dál eskalovalo."

Další rozhovory na téma Soči už prý nebude dávat. Ale hokejová veřejnost těžko může tenhle spor přestat řešit.

Podívejte se, jak trenér Hadamczik oznamoval nominaci do Soči

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze