Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijská nominace závisí na Blahůškové

11 2004
Brno - Trenér basketbalových reprezentantek Jan Bobrovský bude s olympijskou nominací vyčkávat do poslední chvíle. Jeho tým prošel tvrdé zkoušky během asijského turné, ale klíčová pro něj zůstává další otázka: Uzdraví se stěžejní pivotmanka Lucie Blahůšková? "Rozhodne se v pondělí," říká Bobrovský. Posilu Šoproně by rád vzal.

Složení dvanácti vybraných hráček bude záviset na zdravotním stavu Lucie Blahůškové, která se po operaci kolena zatím do společného tréninku nezapojila.

K další etapě předolympijské přípravy se sejdou české basketbalistky už v
pondělí, kdy zahájí týdenní soustředění v Luhačovicích.
 
"S Blahůškovou jsem domluven, že mi v pondělí sdělí, zda je schopna startovat na olympijských hrách. Teprve potom se rozhodnu, jaké bude složení týmu. Zatím není důvod ke spěchu s nominací," oznámil hlavní trenér vicemistryň Evropy Bobrovský, že hodlá počkat s nominací až do posledního možného termínu.
 
Na dvou turnajích v Číně obsadily jeho svěřenkyně shodně druhé místo. "Cením si nejen až překvapivě dobrých výsledků, ale hlavně možnosti herní konfrontace s asijským a australským basketbalem. Do turnaje jsme vstoupili bez specializované herní přípravy, neboť jsme měli za sebou pouze soustředění, která byla zaměřena na fyzickou kondici," upozornil Bobrovský.
 
Přílišný optimismus z vydařené přípravy se nicméně snaží spíše tlumit. "Je pravda, že jsme porazili Austrálii vůbec poprvé v období, kdy hraje v oslnivé formě a neberu při tom v úvahu výsledky z basketbalové historie," uvedl kouč.

Triumf nad obhájkyněmi stříbra má podle něj svou cenu i přesto, že Australankám chyběla jejich nejlepší hráčka Jacksonová. "Ale Číňanky měly sice oproti nám výhodu dvoutýdenního předstihu v herní přípravě, jejich výkony ale nebyly příliš oslnivé," dodal Bobrovský na adresu dalšího soupeře z turné.
 
Trenér ocenil zlepšující se formu českých basketbalistek. "V prvních zápasech jsme měli problémy se střelbou, v posledním utkání proti Srbsku a Černé Hoře se nám už ale koncovka dařila a například jsme hned v úvodu zápasu proměnili všechny tři
tříbodové pokusy," potěšilo trenéra.

Na pondělním soustředění v Luhačovicích se sejde čtrnáct basketbalistek. Dvanáctku hráček, které byly v Číně, doplní ještě Markéta Mokrošová s Tereza Brantlovou. Všichni budou netrpělivě čekat na rozhodnutí Blahůškové. Z původní patnáctky bude chybět Lenka Větrovcová, která se zapojí do soustředění reprezentační dvacítky. Ale stále má podle trenéra i ona možnost dostat se do výběru pro olympijské hry.

Po tréninkovém kempu v Luhačovicích čeká basketbalistky týden herní přípravy v Opavě, který proloží přípravné zápasy s Řeckem. Další dva týdny se bude reprezentace připravovat v Brně a soustředění zakončí dvěma zápasy s Austrálií 1. a 2. srpna.

Autoři: ,


Nejčtenější

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

Najdete na iDNES.czmobilní verze