Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijská nominace závisí na Blahůškové

11 2004
Brno - Trenér basketbalových reprezentantek Jan Bobrovský bude s olympijskou nominací vyčkávat do poslední chvíle. Jeho tým prošel tvrdé zkoušky během asijského turné, ale klíčová pro něj zůstává další otázka: Uzdraví se stěžejní pivotmanka Lucie Blahůšková? "Rozhodne se v pondělí," říká Bobrovský. Posilu Šoproně by rád vzal.

Složení dvanácti vybraných hráček bude záviset na zdravotním stavu Lucie Blahůškové, která se po operaci kolena zatím do společného tréninku nezapojila.

K další etapě předolympijské přípravy se sejdou české basketbalistky už v
pondělí, kdy zahájí týdenní soustředění v Luhačovicích.
 
"S Blahůškovou jsem domluven, že mi v pondělí sdělí, zda je schopna startovat na olympijských hrách. Teprve potom se rozhodnu, jaké bude složení týmu. Zatím není důvod ke spěchu s nominací," oznámil hlavní trenér vicemistryň Evropy Bobrovský, že hodlá počkat s nominací až do posledního možného termínu.
 
Na dvou turnajích v Číně obsadily jeho svěřenkyně shodně druhé místo. "Cením si nejen až překvapivě dobrých výsledků, ale hlavně možnosti herní konfrontace s asijským a australským basketbalem. Do turnaje jsme vstoupili bez specializované herní přípravy, neboť jsme měli za sebou pouze soustředění, která byla zaměřena na fyzickou kondici," upozornil Bobrovský.
 
Přílišný optimismus z vydařené přípravy se nicméně snaží spíše tlumit. "Je pravda, že jsme porazili Austrálii vůbec poprvé v období, kdy hraje v oslnivé formě a neberu při tom v úvahu výsledky z basketbalové historie," uvedl kouč.

Triumf nad obhájkyněmi stříbra má podle něj svou cenu i přesto, že Australankám chyběla jejich nejlepší hráčka Jacksonová. "Ale Číňanky měly sice oproti nám výhodu dvoutýdenního předstihu v herní přípravě, jejich výkony ale nebyly příliš oslnivé," dodal Bobrovský na adresu dalšího soupeře z turné.
 
Trenér ocenil zlepšující se formu českých basketbalistek. "V prvních zápasech jsme měli problémy se střelbou, v posledním utkání proti Srbsku a Černé Hoře se nám už ale koncovka dařila a například jsme hned v úvodu zápasu proměnili všechny tři
tříbodové pokusy," potěšilo trenéra.

Na pondělním soustředění v Luhačovicích se sejde čtrnáct basketbalistek. Dvanáctku hráček, které byly v Číně, doplní ještě Markéta Mokrošová s Tereza Brantlovou. Všichni budou netrpělivě čekat na rozhodnutí Blahůškové. Z původní patnáctky bude chybět Lenka Větrovcová, která se zapojí do soustředění reprezentační dvacítky. Ale stále má podle trenéra i ona možnost dostat se do výběru pro olympijské hry.

Po tréninkovém kempu v Luhačovicích čeká basketbalistky týden herní přípravy v Opavě, který proloží přípravné zápasy s Řeckem. Další dva týdny se bude reprezentace připravovat v Brně a soustředění zakončí dvěma zápasy s Austrálií 1. a 2. srpna.

Autoři: ,


Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz