Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

OBRAZEM: V olympijské vesnici nechybí prodlužovací postele ani manikúra

13 2012
Čtrnáct dnů před zahájením olympijských her britští organizátoři nadšeně hlásí: Jsme připraveni, vítejte! Olympijská vesnice je kompletně hotová, novotou září ubytovací kapacity i monstrózní jídelna. A v olympijském parku se finišuje s posledními detaily. Termín zahajovacího ceremoniálu největšího sportovního svátku letošního roku se blíží, olympijské hry začnou 27. července.

A Britové už jsou připraveni, posledních čtrnáct dnů využívají zejména na doladění detailů. V příštích dnech totiž začnou do britské metropole přijíždět jednotlivé výpravy.

V olympijské vesnici čeká na sportovce luxusní zázemí, organizátoři mysleli na detaily. Postele, které lze prodloužit, už jsou téměř standardem... V zázemí olympijské vesnice nebude chybět ani kino nebo zkrášlovací salon. Londýnský starosta Boris Johnson dokonce při oficiální prohlídce vesnice jeho služby využil a fotografům zapózoval na manikúře.

V olympijském parku se mezitím dokončují jednotlivá sportoviště, začala už také instalace veškerých technologií pro televizní přenosy.

Organizátoři myslí vskutku na vše - upravené záhony kytek, dostatek odpadkových košů či deštníků. Navzdory letním měsícům lze totiž podle předpovědí počasí očekávat typicky britské počasí - a propršenou olympiádu.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze