Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijská vesnice se zabydluje

2 2000
S y d n e y - Třiadevadesátiletá Australanka Edie Paynová, účastnice sprinterských závodů na olympijských hrách v roce 1928 v Amsterdamu, slavnostně otevřela olympijskou vesnici v Sydney. Do městečka se okamžitě nastěhovalo asi 2000 lidí. Do zahájení her 15. září přicestuje do vesnice dalších 8000 sportovců a 5000 funkcionářů, trenérů a členů realizačních týmů ze 199 zemí světa. Na všechny ubytované bude dohlížet asi 7000 dobrovolníků z organizačního výboru.

První skupinou, která využila služeb olympijské vesnice, byli sportovci z Finska, Kuby a Běloruska. "Je to osmá olympijská vesnice, kterou jsem navštívil, a je bezpochyby nejlepší," pochválil šéf britské výpravy Simon Clegg. "Pokoje i zázemí je prvotřídní, sportovci si nemohou na nic stěžovat. Je to tu krásné," přidal se šéf americké mise Sandy Baldwin. "Nikdy jsem nic podobného neviděl. Líbí se mi především prostředí a výzdoba," dodal Američan.

Výstavba "vesnice" přišla organizátory na 350 miliónů dolarů a je nyní pátým největším městem ve státě Nový Jižní Wales. Poprvé v historii letních olympijských her jsou všichni sportovci ubytováni na stejném místě. K dispozici jim budou obchody, pošty, cestovní kanceláře, lékařské středisko i zábavní centrum s diskotékou. V hlavní jídelně se bude podávat 60.000 chodů denně.

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Středa v Sydney: další čtyři zlaté medaile


S y d n e y Čeští paralympici dnes v Sydney vybojovali plný tucet medailí. Jejich bilance se nakonec zastavila...Najdete na iDNES.cz