Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijská vesnice v Turíně je hotová

25 2005
Turín - Pořadatelé olympiády v Turíně finišují, těsně před Vánoci slavnostně dokončili hlavní olympijskou vesnici pro 2600 lidí. Komplex v Turíně je přitom pouze jedním ze tří, které budou sportovci a jejich doprovod během únorových her využívat.

Organizátoři ještě připravili vesničku pro 700 lidí v Bardonecchii, kde budou například biatlonisté, snowboardisté či akrobatičtí lyžaři, a větší vesnici ve Sestriere pro zhruba 2000 účastníků bojů o medaile v alpském lyžování.

Turínská vesnice se nachází nedaleko městské čtvrti Lingotto a rozprostírá se na ploše devadesát tisíc metrů čtverečních.

Areál, jenž vyrostl během dvou let okolo bývalého hlavního tržiště bude rozdělen na dvě poloviny - obytnou, kde budou bydlet sportovci a funkcionáři, a tzv. mezinárodní pro hosty či žurnalisty.

Devětatřicet budov s pestrobarevnou omítkou netvoří jen obytné prostory. Stejně jako v minulosti zde najdou účastníci her polikliniku, restaurace a bary, tělocvičnu či modlitebny pro lidi s různými vyznáními.

Podle prezidenta Mezinárodního olympijského výboru Jacquese Roggea budou hokejisté, rychlobruslaři, krasobruslaři či účastníci soutěží v curlingu obývat nejkrásnější vesnici v olympijské historii.

"Vesnice je v samotném srdci města nedaleko od hlavního stadionu. Sportovci zde najdou ty nejlepší možné podmínky," přidal se šéf organizačního výboru her Valentino Castellani.

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Na 80 procent skončím, oznámil Frühauf

Kateřina Neumannová, Stanislav Frühauf

Zadov Ukončí běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová spolupráci se svým celoživotním koučem? Stanislav...

Neumannová se už zase těší na závody


Praha Po triumfálním návratu z olympiády a krátkém souboji s onemocněním horních cest dýchacích se do...

V Turíně mi nic nechybělo, tvrdí Jágr

Česko - Švédsko, Jágr

New York, Praha Chybělo Jaromíru Jágrovi na olympiádě v Turíně zázemí a nerozuměl si s koučem, jak psaly americké...

ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra
ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra

Náš syn oslavil první narozeniny a rozběhla se další velká epizoda v jeho i našem životě. Ta měla mít trvání rok a půl. Abych nastínila situaci. Moje máti, a i ta manželova, jsou staré školy s utkvělou představou, že batole by mělo s první sfouknutou svíčkou odhodit pleny. Proto jsem si téměř každý telefonát vyposlechla (moje máti) nebo v každé druhé textovce dočetla (manželova máti), že bychom se už měli na to „lulání“ zaměřit.Najdete na iDNES.cz