Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijská vesnice v Turíně je hotová

25 2005
Turín - Pořadatelé olympiády v Turíně finišují, těsně před Vánoci slavnostně dokončili hlavní olympijskou vesnici pro 2600 lidí. Komplex v Turíně je přitom pouze jedním ze tří, které budou sportovci a jejich doprovod během únorových her využívat.

Organizátoři ještě připravili vesničku pro 700 lidí v Bardonecchii, kde budou například biatlonisté, snowboardisté či akrobatičtí lyžaři, a větší vesnici ve Sestriere pro zhruba 2000 účastníků bojů o medaile v alpském lyžování.

Turínská vesnice se nachází nedaleko městské čtvrti Lingotto a rozprostírá se na ploše devadesát tisíc metrů čtverečních.

Areál, jenž vyrostl během dvou let okolo bývalého hlavního tržiště bude rozdělen na dvě poloviny - obytnou, kde budou bydlet sportovci a funkcionáři, a tzv. mezinárodní pro hosty či žurnalisty.

Devětatřicet budov s pestrobarevnou omítkou netvoří jen obytné prostory. Stejně jako v minulosti zde najdou účastníci her polikliniku, restaurace a bary, tělocvičnu či modlitebny pro lidi s různými vyznáními.

Podle prezidenta Mezinárodního olympijského výboru Jacquese Roggea budou hokejisté, rychlobruslaři, krasobruslaři či účastníci soutěží v curlingu obývat nejkrásnější vesnici v olympijské historii.

"Vesnice je v samotném srdci města nedaleko od hlavního stadionu. Sportovci zde najdou ty nejlepší možné podmínky," přidal se šéf organizačního výboru her Valentino Castellani.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze