Vážení čtenáři, děkujeme za pozornost! Už brzy rozjedeme další kontinuální on-line reportáž ze 14. dne olympijských her v Riu de Janeiru. Znovu se můžete těšit na rozsáhlé zpravodajství, rozhovory, příběhy či reportáže. Na shledanou a pěkný čtvrtek!

Připomeňte si nejdůležitější okamžiky 13. dne olympijských her v Riu de Janeiru v našem souhrnném článku.

13. DEN OH: Fuksa přišel o postup, všichni tři oštěpaři jsou ve finále

přečíst článek
05:43
Přehled výsledků

Plážový volejbal: Laura Ludwigová a Kira Walkenhorstová z Německa vyhrály zlato, když ve finále zdolaly brazilské beachvolejbalistky Agathu Bednarczukovou a Barbaru Seixas de Freirasovou 2:0 na sety.

05:40
18.srpna 2016 v 05:38, příspěvek archivován: 18.srpna 2016 v 05:40

To tu ještě nebylo: 3 čeští oštěpaři ve finále, Víťa Veselý,Petr Fradrych,Kuba Vadlejch. I trenér Železný se pousmál pic.twitter.com/cYa8PU5bsJ

05:38

Opuštěná kráska Klišinová. Když je jedna Ruska celým týmem

05:28

Teď už se v Riu de Janeiru hraje jen finále plážového volejbalu žen. Německý pár Ludwigová, Walkenhorstová vede nad brazilským duem Bednarczuková, Seixas de Freitas po prvním setu 1:0.

05:26

Basketbal: Srbsko si ve čtvrtfinále mužského turnaje poradilo s Chorvatskem 86:83. Složení semifinálových dvojic: USA - Španělsko a Austrálie - Srbsko.

05:25

Volejbal: Brazílie porazila Argentinu 3:1 (22, -17, 19, 23) a postoupila do semifinále mužského turnaje. Už jsou jasné obě dvojice: Itálie - USA a Rusko - Brazílie.

05:07

Američtí plavci Jack Conger, Gunnar Bentz a James Feigen, kteří byli přepadeni a okradeni v taxíku, nesmějí kvůli vyšetřování opustit Brazílii. Doma je jen Ryan Lochte, který stihl odletět ještě před rozhodnutím soudu.

04:27

Vím, že to může letět dál, věří oštěpař Vadlejch před finále

04:11

Kde se ještě sportuje? Chorvatsko bojuje ve čtvrtfinále mužského turnaje basketbalistů se Srbskem. Brazílie se snaží ve čtvrtfinále volejbalového turnaje postoupit přes Argentinu. A v pět hodin by mělo začít finále plážových volejbalistek Německo - Brazílie.

04:05

Plážový volejbal: Třetí místo v turnaji žen vybojoval americký pár Walshová Jenningsová, Rossová, který porazil brazilské duo Larissa, Talita 2:1 na sety (-17, 17, 9).

Češi v akci

Atletika: Do oštěpařského finále postoupili všichni tři čeští reprezentanti. Petr Frydrych skončil v kvalifikaci pátý (83,60 metru), Jakub Vadlejch sedmý (83,27) a Vítězslav Veselý desátý (82,85).

03:56

Atletika: Olympijskou vítězkou ve sprintu na 100 metrů překážek se s časem 12,48 sekundy stala Brianna Rollinsová z USA.

1. Brianna Rollinsová (USA) 12,48 sekundy
2. Nia Aliová (USA) 12,59 sekundy
3. Kristi Castlinová (USA) 12,61 sekundy

03:56
Češi v akci

Atletika: Český oštěpař Vítězslav Veselý se třetím pokusem zlepšil na 82,85 metru, což by mu k postupu do finále mělo stačit.

03:46
Češi v akci

Atletika: Český oštěpař Petr Frydrych si třetím pokusem zajistil postup do finále. Hodil 83,60 metru.

03:39
Češi v akci

Atletika: Český oštěpař Vítězslav Veselý hodil druhým pokusem naprosto stejně jako tím prvním - 81,32. Přímý postup si tedy stále nezajistil.

03:35

Atletika: Jamajská sprinterka Elaine Thompsonová vyhrála časem 21,78 finále běhu na 200 metrů. Zlato slavila už na stovce.

1. Elaine Thompsonová (Jamajka) 21,78 sekundy
2. Dafne Schippersová (Nizozemsko) 21,88 sekundy
3. Tori Bowieová (USA) 22,15 sekundy

03:33

Taekwondo: Zlato v hmotnostní kategorii do 59 kilogramů získal Čao Šuaj z Číny. V ženské váze do 49 kilogramů triumfovala Kim Su-hui z Koreje.

03:32

Atletika: Za malou chvíli odstartuje finále sprintu na 200 metrů žen.

Jakub VadlejchČeský oštěpař po postupu do finále

Je to pro mě úleva. Jsem spokojený a možná to je i zadostiučinění za všechny roky.

přečíst komentář
03:26

Stolní tenis: Čína potvrdila roli favorita a vyhrála olympijské zlato v soutěži mužských družstev. Ve finále porazila Japonsko 3:1 na zápasy.

03:25
Češi v akci

Atletika: Český oštěpař Petr Frydrych se sice druhým pokusem zlepšil na 80,17 metru, ale do finále se stále nekvalifikoval. Ještě má jeden pokus.

03:24

Atletika: Do finále běhu na 200 metrů mužů postupují Usain Bolt (Jamajka), Andre de Grasse (Kanada), Lashawn Merritt (USA), Christophe Lemaitre (Francie), Alonso Edward (Panama), Adam Gemili (Velká Británie), Ramil Gulijev (Turecko) a Churandy Martina (Nizozemsko).

03:22
Češi v akci

Atletika: První kvalifikační pokus má za sebou český oštěpař Vítězslav Veselý. Hodil 81,32 metru a o postup ještě bude muset bojovat.

03:21

Atletika: Americký sprinter Justin Gatlin dlouho vedl své semifinále běhu na 200 metrů, ale s časem 20,13 sekundy nakonec skončil až třetí. Tento čas mu na postup do finále nestačí!

03:17

Házená: Polsko v turnaji mužů porazilo Chorvaty 30:27. Jsou tak kompletní semifinálové dvojice: Polsko - Dánsko a Francie - Německo.

03:11
Češi v akci

Atletika: Český oštěpař Petr Frydrych hodil prvním pokusem 78,57 metru a o postup do finále ještě bude muset bojovat. Připomínáme, že kvalifikační limit je 83 metrů.

03:10

Atletika: Jamajský sprinter Usain Bolt si s přehledem zajistil postup do finále běhu na 200 metrů. Přestože vypustil závěr semifinále, dosáhl na svůj nejlepší čas sezony 19,78 sekundy.

03:04

Atletika: Oštěpař Keshorn Walcott z Trinidadu a Tobaga předvedl zatím nejdelší pokus dne - 88,68. S přehledem si zajistil postup do finále. Petr Frydrych a Vítězslav Veselý ještě neházeli.

03:02

Atletika: Z prvního semifinále sprintu na 200 metrů mužů si přímý postup zajistili Lashawn Merritt z USA (19,94 sekundy) a Christophe Lemaitre z Francie (20,01).