Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Tři čtvrtiny jsme byly lepší, litovala Burgrová zmařeného postupu

CO VYMYSLET? Česká pivotka Ilona Burgrová během zápasu s Francií. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

8 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Velká motivace se proměnila v ještě větší pocit zmaru. "Ani nedokážu popsat, jak jsem zklamaná," povídala basketbalistka Ilona Burgrová poté, co s českými reprezentantkami v samém závěru ztratila výborně rozehrané olympijské čtvrtfinále s Francií. "Tři čtvrtiny jsme byly lepší, ale nakonec to nestačilo."

V polovině utkání byl stav nerozhodný, začátek druhého poločasu jste zvládly skvěle. Čím to bylo, že se proti silné Francii zprvu tak dařilo?
Já jsem do toho šla s tím, že našemu družstvu neuvěřitelně věřím. Protože Francouzky nás podceňovaly. Všude v jejich médiích mluvily o tom, že jsme ten nejlepší tým, který mohly dostat. To nás trochu nabudilo, koplo nás to do zadku a chtěly jsme jim ukázat, že lepší nejsou. A tři čtvrtiny taky lepší nebyly. Bohužel ta čtvrtá se nám  nepodařila.

Z jakého důvodu?
Nechaly jsme je zbytečně otevřené na střelách venku a navíc se začaly prosazovat i střelami zpod koše, kde si doskakovaly míče a napodruhé napotřetí dokázaly ty body dát. S tím, že rozhodčí jim také osm minut nepískli žádný faul. I to nás stálo to, že začaly střílet trestné hody a s námi se to už tak nějak vezlo.

Když se nad tím zpětně zamyslíte, co byste v té poslední čtvrtině udělala jinak?
Teď nevím, co, protože všechny holky do toho daly... Já to řeknu hrozně blbě - celé své srdíčko. Tak to říkají sportovci, je to klišé, ale je to tak. Nechaly na hřišti všechno. Nevím, jestli jsme zmatkovaly, nebo jestli ty změny obrany, kterými se trenér Blažek snažil rozhodit Francouzky, nerozhodily spíš nás. Nastaly tam chyby, které nastat neměly, Francouzky se dostaly na koně a nedopadlo to.

Fotogalerie

Není možné, že jste při vysokém vedení začaly až moc přemýšlet a ta suverénní bezmyšlenkovitá přesnost se někam vytratila?
Je, protože do poslední čtvrtiny jsme šly s náskokem deseti bodů a člověk cítí, že má tu výhru strašně blízko. Že stačí, aby hrál v klidu a ubránil to. A najednou když inkasuje pár bodů a ta obrana nejde, tak jsme se toho možná i lekly. Ale žádnému leknutí bych tu prohru nepřičítala.

Některé reprezentantky vyřazení obrečely...
Určitě. Protože každá prohra mrzí, ale nepostup do semifinále olympiády mrzí strašně moc. O to víc, že jsme byly lepší a výhru nakonec získaly Francouzky. Tak se ani nedivím, že holky brečely.

Až do poslední čtvrtiny jste ovšem hrály velmi dobře. Dá se navzdory porážce říct, že to byl váš nejlepší zápas na olympiádě?
Asi ano. Myslím si, že jsme předváděly nejlepší a nejurputnější basket, který jsme tady zatím hrály. A je jenom škoda, že ho tady nemůžeme předvádět dál.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze