Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Mezi nejlehčími boxery dominoval Cou Š'-ming, pomohla mu chyba soupeře

RADOST A VZTEK. Čínský boxer Cou Š'-ming (v červeném) slaví olympijský triumf, Thajec Kae Pongprajún to neslyší rád, | foto: AP

12 2012
Čínský boxer Cou Š'-ming zůstává nejlepším boxerem světa v nejnižší hmotnostní kategorii do 49 kilogramů. V londýnském finále dokázal obhájce zlata z Pekingu porazit Thajce Kaea Pongprajúna 13:10.

Jedenatřicetiletý majitel bronzu i z olympiády v Aténách před osmi roky se stal vůbec prvním zástupcem lehké muší váhy, který pod pěti kruhy triumfoval podruhé za sebou.

Fotogalerie

Pongprajún proti výsledku vehementně protestoval, když byl devět sekund před koncem potrestán dvěma body za nedovolený úder a Cou Š'-ming zvýšil náskok. Staronový šampion se zapsal druhým zlatem opět do historie, protože před čtyřmi roky se stal prvním čínským boxerem se zlatou olympijskou medailí.

V kategorii do 91 kilogramů stejně jako v Pekingu měl na dosah zlato Ital Clemente Russo, ale musel se opět spokojit se stříbrným kovem. Nestačil ve finále na Ukrajince Alexandra Usyka, který vyhrál 14:11.

Japonec Rjota Murata ve váze do 75 kilogramů zdolal Brazilce Esquiva Falcaa Florentina a získal pro svou zemi první boxerské zlato po 48 letech. V kategorii do 56 kilogramů slavil před domácím publikem Brit Luke Campbell, který porazil Ira Johna Joea Nevina 14:11.

STŘÍBRNÝ TANEČEK. Denis Berinčik z Ukrajiny sice ve finále prohrál, ale

STŘÍBRNÝ TANEČEK. Denis Berinčik z Ukrajiny sice ve finále prohrál, ale zatančil.

ZLATÝ TANEČEK. Alexandr Usyk z Ukrajiny si vyboxoval olympijské zlato.

ZLATÝ TANEČEK. Alexandr Usyk z Ukrajiny si vyboxoval olympijské zlato.

Ve váze do 54 kilogramů vyhrál Roniel Iglesias Sotolongo, který ukončil osmileté čekání Kuby na zlato. V Pekingu totiž boxerská velmoc poprvé po 40 letech nezískala ani jeden nejcennější kov.

Sotolongo, který na cestě do finále porazil i mistra světa v lehké welterové váze Brazilce Evertona dos Santose Lopese, vyhrál nad Ukrajincem Denisem Berinčikem 22:15. V Pekingu byl Sotolongo jedním ze čtyř kubánských bronzových boxerů.

Box na olympijských hrách - výsledky

Muži

Do 49 kg:
Finále:
Cou Š'-ming (Čína) - Pongprajún (Thaj.) 13:10.
Konečné pořadí: 1. Cou Š'-ming (Čína), 2. Pongprajún (Thaj.), 3. Barnes (Ir.) a Ajrapetjan (Rus.), 5. Žakypov (Kaz.), Laišram (Indie), Pehlivan (Tur.) a Aleksandrov (Bulh.).

Do 56 kg:
Finále:
Campbell (Brit.) - Nevin (Ir.) 14:11.
Konečné pořadí: 1. Campbell (Brit.), 2. Nevin (Ir.), 3. Alvarez (Kuba) a Šimizu (Jap.), 5. De Jesus (Braz.), Fierro (Mex.), Dalaklijev (Bulh.) a Vádáhí (Alž.).

Do 64 kg:
Finále:
Iglesias Sotolongo (Kuba) - Berinčik (Ukr.) 22:15.
Konečné pořadí: 1. Iglesias Sotolongo (Kuba), 2. Berinčik (Ukr.), 3. Mangiacapre (It.) a Urančimeg (Mong.), 5. Rahmov (Uzb.), Jelusinov (Kaz.), Stalker (Brit.) a Horn (Austr.).

Do 75 kg:
Finále:
Murata (Jap.) - Falcao (Braz.) 14:13.
Konečné pořadí: 1. Murata (Jap.), 2. Falcao (Braz.), 3. Ogogo (Brit.) a Atojev (Uzb.), 5. Kumar (Indie), Harcsa (Maď.), Härtel (Něm.) a Kilicci (Tur.).

Do 91 kg:
Finále:
Usyk (Ukr.) - Russo (It.) 14:11..
Konečné pořadí: 1. Usyk (Ukr.), 2. Russo (It.), 3. Pulev (Bulh.) a Mammadov (Ázerb.), 5. Betěrbijev (Rus.), Peralta (Arg.), Karnějev (Běl.) a Larduet (Kuba).

Autoři: ,
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze