Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Nástupce bratří Kličků to vyhrál boxem, účesem i kozáčkem na závěr

KDYŽ PŘISTOUPÍ RÁNO K OKNU... Jedinou loknu vlasů si na olympijský turnaj boxerů přivezl boxer Alexandr Usyk z Ukrajiny. Takto vyfintěn opanoval londýnský ring. | foto: Reuters

13 2012
To nejlepší nakonec. Motto, které k sobotnímu olympijskému boxu patřilo. Ukrajinský boxer Alexandr Usyk stihl ukázat potetované bicepsy i svou jedinou loknu, špičkový sport i parádní oslavu. Před fanoušky, kteří tleskali jeho zlatu v kategorii do 91 kilogramů, vystřihl fantastický kozáček.

Profesionální boxerské stáje po jeho všestranném výkonu v Londýně nepochybně zbystřily ještě víc. Přichází ohromná šance, že i po blížícím se odchodu bratrů Kličkových budou Ukrajinci v ringu bavit celý svět.

A může to být úplně jiná podívaná než od jedenačtyřicetiletého Vitalije a šestatřicetiletého Vladimira, obvykle strnulých a seriózně vyhlížejících.

Usyk je všechno možné, jen usedlý se.

Mnohé ze svých tváří ukázal v Londýně. Neprve se pětadvacetiletý silák ve svém posledním duelu popasoval s Clementem Russem 14:11 na body. Usykova radost z vítězství musela být veliká. Zvýrazněná i tím, že právě italský boxer jej vyřadil z pekingské olympiády a pak si došel pro stříbro,

A jakmile byl označen za vítěze, v ringu předvedl něco, nač jeho italský sok jen nevěřícně koukal. Spousta diváků asi měla stejné pocity. Ukázkovému tanci donských kozáků nechyběl vysoký výkop ani závěrečný pád do kolen...

17 podob boxerského šampiona Alexandra Usyka

Rodák z krymského Simferopolu dokázal v amatérském ringu už všechno. Evropským šampionem se stal v roce 2008, mistrem světa byl dekorován loni.

Teď má 191 centimetrů vysoký Usyk i medaili nejcennější. Navázal tak na Vladimira Klička, šampiona z Atlanty. Vydá se v jeho stopách mezi boxerské milionáře?

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze