Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Kostelecký se necítí jako favorit. Radši budu útočit zezadu, říká

KONCENTRACE. Olympijský vítěz v trapu David Kostelecký a jeho soustředění v tréninku. | foto: Profimedia.cz

4 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Se skromnými ambicemi se v Londýně chystá střelec David Kostelecký. "Myslím, že nepatřím mezi favority," říká vítěz trapu z olympijských her v roce 2008. "Za ty čtyři roky se toho hodně změnilo, jsou tady lepší střelci." Na olympijské střelnici trénuje od čtvrtka, závodit bude v neděli a v pondělí.

Co říkáte olympijské střelnici?
Na pohled je moc pěkná, ale je záludná. Vypadá totiž jako jednoduchá, ale přitom není. Potřeboval bych se s ní více sžít, ale zatím to tak necítím a je to trochu boj. Moc jsme toho ještě nenastříleli, a tak hledáme, kam se točit, kam mířit, zkouším víc variant.

Kolik prostoru na zkoušení máte?
Zatím jsem tady střílel jen při jednom Světovém poháru, a tak se snažím využít všechny možnosti k tréninku. Ve čtvrtek jsem šel jednu položku, v pátek tři. Zatím mi to nejde tak, jak bych si představoval, a tak budu asi trénovat i v sobotu.

Jak se tu cítíte jako obhájce olympijského zlata?
Vnímám, že mě lidi mimo střelnici znají a že ode mě čekají nějaký větší úspěch. Jenže my střelci víme, že to není tak jednoduché. Je tady třicet lidí, kteří do boje o medaili mohou zasáhnout, sebe mezi největší favority nepočítám. Za čtyři roky se toho hodně změnilo, jsou tady lepší střelci, kteří mají lepší výsledky než já. Loni jsem sice měl výbornou sezonu, ale letos to nebylo zase tak úplně ono. Radši budu útočit ze zadních pozic.

Co se za čtyři roky nejvíc změnilo?
To se mění závod od závodu, sezonu od sezony, každý se vyvíjí a nějak vyspívá. U mě se nejvíc změnilo, že mám dítě a jsem ženatý. Člověk se pak na věci dívá jinak, nestresuje se tolik, což je pro sport pozitivní.

Zlato jste vyhrál v dešti, přál byste si, aby pršelo i tady?
Chtěl bych si, aby bylo hezky, ale mám obavu, že bude vítr a déšť. Ale třeba se tomu vyhneme.

Vždyť se vám v lijavci tak dařilo...
Sice hodně pršelo, ale jen ve finále a nefoukal vítr. Tady to má být celý závod.

Na jak dlouho máte naplánovaný londýnský pobyt?
Přiletěli jsme ve středu a hned druhý den po závodě letíme domů. Letos jsme toho nacestovali hodně, celý olympijský cyklus byl náročný, takže se na závěr olympiády radši podívám v televizi.

To vypadá, že s výjimkou střelby půjde olympiáda mimo vás.
Přesně tak. Před závodem není dobré někam cestovat a unavovat se. Dostali jsme možnost cestovat hned domů, a tak jsme toho využili.

Najdete na iDNES.czmobilní verze