Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Italský volejbal vedou na vrchol Polák, Srb či Rus. Zato Čech chybí

POVEDLO SE. Italští volejbaloví reprezentanti se radují. Zleva Andrea Giovi, Dragan Travica, Luigi Mastrangelo a Michal Lasko. | foto: AP

10 2012
V Pekingu se úspěchu nedočkali, v Londýně spřádají plán na comeback. Úřadující olympijské šampiony ze Spojených států z turnaje odstranili ve čtvrtfinále, teď budou italští volejbalisté bojovat o jistou medaili proti mistrům světa z Brazílie.

I když - italští... To slovo je třeba vzít s nadsázkou.

Kromě "pravověrných" Latinů jsou ve dvanáctce kouče Maura Berruta také zaalpské posily. Třiadvacetiletý Ivan Zaytsev, pětadvacetiletý Dragan Travica a jedenatřicetiletý Michal Lasko.

Fotogalerie

Ti tři tvoří kostru italských kandidátů na medaili z londýnské olympiády. Pokud se modro-bílí dočkají, budou muset triu dvoumetrových mužů uctivě poděkovat.

To není u výběru z Apeninského poloostrova žádnou novinkou, například ve stříbrných Aténách se s Italy radoval i Bulhar Vencislav Simeonov.

Do této skupinky by mohl spadnout také jeho tehdejší spoluhráč Matej Černič, ten je ale "stoprocentním" Italem, reprezentuje slovinskou menšinu.

Ale zpět do Londýna a k italské trojce Zaytsev, Travica a Lasko. V rámci italského nároďáku vyčnívají, jejich osudy jsou však nápadně podobné.

Ivan Zaytsev. Syn Vjačeslava Zajceva, který ve volejbalu reprezentoval Sovětský svaz. Jeho maminkou je pro změnu evropská medailistka v plavání Irina Pozdnjakovová. Ivan se narodil už v italském Spoletu.

Dragan Travica. Rodák z chorvatské Zagabrie, syn někdejšího srbského volejbalisty Ljubomira Travici, momentálně trenéra polského šampiona Resovie Rzesów.

Michal Lasko. Rodák z Vratislavi, syn polského volejbalového exreprezentanta Lecha Laska, který na si odvezl zlato z olympijských her 1976.

NAHRAVAČ. Italský volejbalový reprezentant Dragan Travica.

NAHRAVAČ. Italský volejbalový reprezentant Dragan Travica.

SMEČAŘ. Italský volejbalový reprezentant Ivan Zaytsev po úspěšném útoku.

SMEČAŘ. Italský volejbalový reprezentant Ivan Zaytsev po úspěšném útoku.

UNIVERZÁL. Michal Lasko z italského výběru slaví výhru nad volejbalisty USA.

UNIVERZÁL. Michal Lasko z italského výběru slaví výhru nad volejbalisty USA.

Všichni se s Itálií sžili už během dětství, kdy tu jejich otcové profesionálně působili. Jejich potomci pak středomořskou zemi přijali za svou vlast

Nejspíš nechybělo mnoho, aby byl v italský výběr o slovanskou krev ještě bohatší, do širšího výběru patří i třiadvacetiletý Michele Baranowicz, syn bývalého polského reprezentanta Wojciecha Baranowicze.

A pak je to ještě jeden zajímavý mladý muž - rovněž třiadvacetiletý smečař Jiří Kovář, úřadující italský šampion s Maceratou (za níž mimochodem hrají i Zaytsev a Travica).

Více než dvoumetrový blonďák byl až donedávna největším talentem českého volejbalu. Jenže si vybral jinou cestu. S italským pasem přijal i místo ve squadře azzuře. Byl u stříbra na loňském mistrovství Evropy, pomáhal v olympijské kvalifikaci, ale medaile z Londýna se nedočká.

Český volejbalista s italským pasem Jiří Kovář (v červeném) dresu při smeči

Český volejbalista s italským pasem Jiří Kovář (v červeném) dresu při smeči přes Micheleho Baranowicze, pro změnu polského volejbalistu s italským pasem.

Jeho příběh se moc neliší od životopisů dalších Slovanů v italských barvách. Narodil se sice ve Zlíně, jenže rodina volejbalisty Petra Kováře zamířila po revoluci do světa a tam se také jeho syn volejbalu vyučil.

Prostě typický životopis italského volejbalového reprezentanta...

Autor:
Grafton Recruitment Praha
SPRÁVCE SÍTĚ

Grafton Recruitment Praha
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze