Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Diváci nás nádherně rozpumpují, říkají volejbalistky a dobývají Londýn

EMOCE. Kristýna Kolocová a Markéta Sluková duel prožívaly | foto:  Michal Růžička, MAFRA

5 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Bylo jedno, jestli drží britskou, americkou nebo francouzskou vlajku, teď všichni mávají českým plážovým volejbalistkám. Markéta Sluková s Kristýnou Kolocovou senzačně postoupily do čtvrtfinále olympijského turnaje a spontánně rozjely divoké oslavy.

České reprezentantky vyhrály 2:1 nad pátými nasazenými Talitou Rochaovou a Mariou Antonelliovou z Brazílie a úspěch oslavily, jako by šlo o olympijské zlato. "Je to nejdůležitější vítězství v kariéře," říkala Markéta Sluková.

V malých červených plavečkách obcházely tribuny a dělily se o radost s patnácti tisíci diváky. Tleskali jim i Brazilci, ačkoliv museli překousnout prohru svých hráček. Byl to potlesk za bojovně odehrané utkání.

"Atmosféra byla parádní. Někoho to znervózní, ale my si to umíme užít, lidi nás nádherně rozpumpují," pochvalovala si Kolocová a Sluková navázala: "Slyšíme, že někdo křičí, ale nevíme, odkud to přichází. Jestli říkáte, že nám fandili i cizí fanoušci, to je výborné. Získaly jsme je na naši stranu, a to nás těší."

Fotogalerie

První rozhovor české hráčky poskytly ještě na hrací ploše. Držely se kolem ramen a zabalené do české vlajky hodnotily klíčové okamžiky.

Sluková přiznala, že na konci druhého setu měly trochu nahnáno. V anglicky vedeném rozhovoru použila termín: "Shitty, shitty".

"Česky tomu říkáme ´kakapenc´, jako že máme nakakáno v kalhotkách. Člověk se bojí, že prohraje nebo že neudrží náskok, prostě znervózní," vysvětlila Kolocová. "Průběžně se plní a vysypávají kalhotky. No, a na konci druhého setu jsme je měly plné," doplnila Sluková.

Po slavném vítězství byly samá legrácka, ale Kolocová přiznávala: "Jsem unavená, bolí mě nohy."

Na večer po utkání plánovaly krátké posezení s rodinami a s trenérem. "Hlavně si potřebujeme odpočinout, koukneme na video a zkusíme vymyslet taktiku na Američanky," plánovala Kolocová.

Čtvrtfinálová účast je historickým úspěchem českého plážového volejbalu. Kolocová se Slukovou se pokusí toto maximum ještě vylepšit v nedělním utkání s turnajovými čtyřkami Jennifer Kessyovou a April Rossovou z USA.

"Odehrály jsme s nimi vyrovnané zápasy, které jsme třeba prohrály až v tie-breaku, loni jsme je jednou i porazily. Takže víme, že s nimi dá hrát," řekla Kolocová. Utkání začíná ve 23 hodin SEČ. "Musíme se dobře namotivovat, jít do toho naplno a jenom tak vyhrajeme," dodala Sluková.

Najdete na iDNES.czmobilní verze