Šampionka, co umí porazit i kluky: Hele, Ester, fakt s námi chceš jet?

RADOST. Česká snowboardistka Ester Ledecká zvítězila v olympijském paralelním obřím slalomu. (24. února 2018) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

25 2018
Bokwang (Od našeho zpravodaje) - I toto je jeden ze střípků, které dohromady složily zlatou olympiádu Ester Ledecké: jelikož touží po co nejlepších trénincích, radši než své konkurentky v nich vyzývá muže. „Baví ji jezdit proti klukům. Ale kluky moc ne,“ usmívá se její kouč Justin Reiter. Koho by také bavilo prohrávat!

Netřeba dělat z Ledecké za každou cenu superženu, tohohle si ale nešlo nevšimnout. Svojí kvalifikační jízdou v paralelním obřím slalomu snowboardistek, od níž se odrazila k druhému triumfu na zimních hrách, totiž předčila i čtyři účastníky kvalifikace mužů.

A byl mezi nimi třeba její americký snowboardový parťák Michael Trapp.

„S Ester jsme dobří kamarádi,“ říkal chlapík, jehož Ledecká speciálně sledovala při slavnostním zahájení; pojí je ostatně společný trenér Reiter, rovněž občan USA. Proto ví, čeho je na „prkně“ schopná.

„Někdy je to přesně ten případ, kdy si říkáte, že nechcete jezdit proti holkám,“ culil se Trapp. „Ester je světová jednička. Pořád chce jezdit proti nám. A my jí občas říkáme: Ester, podívej se, já nevím, jestli je zrovna tohle to, co chci…“

I úsměvný detail dokresluje ambicióznost 22leté Češky.

Fotogalerie

Trapp pro ni proto má výhradně slova chvály. „Jo, chce vyhrát úplně každou jízdu, i v tréninku. Neexistuje žádná, kterou by jela na 50 procent. Pokaždé na plný plyn, nikdy jinak,“ povídá. „Upřímně říkám, že je pravděpodobně tím nejlepším parťákem, jakého si můžete přát. A nejtvrději pracujícím sportovcem, jakého jsem kdy potkal.“

K čemuž přidává detaily „z první ruky“. „Nezáleží, jestli svítí slunce, jestli zrovna napadlo třicet centimetrů prašanu, nebo prší a svahy jsou zmrzlé. Pokaždé do toho dá maximum. A pokud z toho nevyjde s nejrychlejšími jízdami, je docela naštvaná,“ doplňuje Trapp.

Lyžařská megastar Lindsey Vonnová po přímé konfrontaci s mužskými soupeři toužila - i kvůli tomu, že to považovala za nápad, jak extrémně zviditelnit svůj sport. Ledecká ale po „bitvě pohlaví“ podle kouče nijak nebaží.

„Myslím si, že Ester záleží hlavně na tom, aby sama jela nejrychleji, jak umí. Podle mě by ji tohle nijak nelákalo, nebavilo. Miluje trénink, miluje tvrdou práci, miluje vítězství,“ povídal Reiter po jejím olympijském doublu.

Všeho se jí dostává v míře více než vrchovaté. Až to v trénincích občas musí kousnout i snowboardisté.

Nejčtenější

Pryč od samurajů. Peníze nejsou všechno, jsem patriot, tvrdí Bábek

Tomáši Bábkovi se slastné triumfy dlouho vyhýbaly, ale za poslední rok si vše...

Patřil mezi vyvolené. Jako jeden z mála cizinců jezdil keirin v Japonsku. Zemi, kde je tato...

V Calgary olympiádu nechtějí, odpor řeší italská i švédská kandidatura

Juan Antonio Samaranch Jr. představuje kandidaturu Calgary na olympiádu 2026,...

Obyvatelé Calgary se v referendu vyslovili proti pořádání zimních olympijských her v roce 2026....

Další z rubriky

Kdo jsi, Ester Ledecká? Svět tleská senzaci na vypůjčených lyžích

ZLATO. Česká lyžařka Ester Ledecká senzačně zvítězila v olympijském superobřím...

VIDEO Americká televize NBC před poslední jízdou superobřího slalomu oznámila, že zlatou medaili v...

Najdete na iDNES.cz