Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Češi získají až pět medailí, věří fanoušci. Nejvíc se těší na hokej

Ester Ledecká v závodě v Cortině d´Ampezzo.. | foto: Sport Invest

30 2018
Čeští fanoušci očekávají, že olympionici získají v Pchjongčchangu tři až pět medailí a věří, že alespoň jedna z nich bude zlatá. Největší nadějí je pro ně rychlobruslařka Martina Sáblíková, kterou také nejčastěji tipují jako vlajkonošku výpravy. Nejvíc se těší na hokej, i když jim budou chybět hvězdy z NHL. Vyplývá to z průzkumu agentury NMS Market Research, který se uskutečnil v polovině ledna.

Po osmi medailích v Soči jsou odhady české sportovní veřejnosti skromnější. Celkem 54 procent dotázaných si myslí, že olympionici přivezou tři až pět medailí a 82 procent je přesvědčeno, že alespoň jedna bude zlatá. Podle 38 procent respondentů je největší českou nadějí na zlato trojnásobná olympijská vítězka Sáblíková. Další dvě žhavá želízka jsou podle průzkumu snowboardistky Ester Ledecká (30 procent) a Eva Samková (14).

Jen čtyři procenta věří ve zlato pro hokejisty, ale přesto zůstává hokej sportem, na který se fanoušci nejvíc těší. Mezi tři sporty, na které se budou u televize dívat, jej zařadilo 70 procent dotázaných. Další pozice obsadil biatlon (57) a rychlobruslení (56).

Překvapením je, že v těsném závěsu jsou skoky na lyžích - sport, který sice má v České republice obrovskou tradici, ale forma českých skokanů nedává velkou naději na to, že by zasáhli do medailových bojů. Přesto se na skoky na lyžích chystá více lidí než na snowboarding.

Vlajkonoškou výpravy by podle dotázaných měla být nejspíše Sáblíková (37 procent), případně Ledecká (19). Dalšími jmény, která se v průzkumu objevila, jsou Samková, biatlonista Ondřej Moravec nebo kapitán hokejového výběru Martin Erat.

Hokejový turnaj bez hvězd NHL dává větší šanci českým hokejistům. To si myslí 39 procent dotázaných, 26 procent zastává názor, že bez hráčů NHL nemá takový turnaj smysl.

Otázka ruského dopingu je stále ožehavá. Pouze 18 procent dotázaných si myslí, že ruští sportovci si tak tvrdé tresty od Mezinárodního olympijského výboru nezaslouží. Naopak 45 procent s tresty souhlasí a vnímá je jako dostatečné, více než čtvrtina (28 procent) by Rusům vůbec nedovolila na olympijských hrách startovat.

Autoři: ,


Nejčtenější

Trest pro čínské krasobruslařské rozhodčí. Na ZOH nadržovali krajanům

Suej Wen-ťing (nahoře) a Chan Cchung během volných jízd dvojic na mistrovství...

Féroví sudí na olympijských hrách? Zdánlivá samozřejmost, ale asi jen v ideálním světě, ukazuje...

Další z rubriky

Dva sporty? Sama jsem nevěděla, jestli to lze provést, přiznává Ledecká

ZNOVU ZLATÁ. Češka Ester Ledecká zvítězila v druhém olympijském závodě -...

VIDEO Pchjongčchang (Od našeho zpravodaje) Jak ten čas letí... Začátkem listopadu se Ester Ledecká krátce zastavila v Praze a v rozhovoru pro...

MOV tři dny po skončení olympiády obnovil Rusku členství

DOVLÁLA. Ruská olympijská vlajka v Pchjongčchangu vidět nebude.

Tři dny po skončení her v Pchjongčchangu obnovil Mezinárodní olympijský výbor členství Rusku. Řekl...

VZPOMÍNKY NA KOREU: Dva rozdílné druhy olympijského ticha

Padžu, Jižní Korea. Vyhlídka na demilitarizovanou zónu a Severní Koreu (3....

Zápisník o olympiádě v Pchjongčchangu 2018: zase se ukázalo, že hry jsou až příliš propojené s...Najdete na iDNES.cz