Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Čtvrtfinále jako konečná. Kolocová a Sluková další senzaci nezpůsobily

SKOK DO PÍSKU. Česká plážová volejbalistka Markéta Sluková se snaží doskočit téměř ztracený míč. | foto: AP

6 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - České plážové volejbalistky Markéta Sluková s Kristýnou Kolocovou zůstaly na londýnské olympiádě na rukou amerických favoritek April Rossové a Jennifer Kessyové. První sadu čtvrtfinálového zápasu ztratily po boji 23:25, v té druhé zprvu nestačily a přes závěrečný nápor podlehly 18:21.

Kolocové se Slukovou připadne konečné páté místo, tedy nejlepší výsledek v historii českého plážového volejbalu na olympijských hrách.

Pod věží Big Ben se hrála zpočátku zcela vyrovnaná partie. Američanky, čtvrtý nasazený pár turnaje, měly po dvou neúspěšných útocích Slukové od počátku mírný náskok, ale Češky v závěru přešly do vedení. Kolocová dala přímý bod z podání, dvakrát zpracovala tvrdý útok a Češky měly první setbol.

Fotogalerie

Koncovka však byla ještě dramatická. Američanky měly o bod víc po slabé smeči Kolocové a český pár odvracel dva setboly.

Sluková pak zablokovala Rossovou, jenže po jednom setbolu se vedení opět převalilo na americkou stranu.

To když Sluková poslala míč do sítě. Set skončil nepřesnou smečí Kolocové a výhrou Američanek 25:23.

"V koncovce prvního setu jsme udělaly pár hloupých chyb, a takový soupeř to rychle potrestá. Jednou jste o bod nahoře, pak o dva dole a je ke konec," řekla Markéta Sluková.

Vývoj druhého setu předurčila dvě esa Rossové, po kterých mistryně světa z roku 2009 vedly už 5:2. České volejbalistky ztratily jistotu z první části zápasu, chybovaly a senzační postup do semifinále se jim začal rychle vzdalovat.

"Nebyly jsme schopné přihrát skákané servisy, utekly nám o pár bodů, a pak už jsme jen dotahovaly," poznamenala Kristýna Kolocová.

Za stavu 9:17 už hrozil debakl. Ten mladé Češky odvrátily, přiblížily se ještě na tříbodový rozdíl a vzápětí dokázaly odvrátit dva mečboly. Jenže při tom třetím už Markéta Sluková nedokázala vybrat útok Rossové a americká radost propukla naplno.

Za 49 večerních minut sen o české medaili z písku rozplynul.

Rossová s Kessyovou se v semifinále utkají s turnajovými jedničkami Larissou a Julianou z Brazílie. Druhou semifinálovou dvojici složily americké hvězdy Misty Mayová-Treanorová a Kerri Walshová, které útočí na zlatý olympijský hattrick, a Číňanky Čang Si, Süe Čchen.

Olympijský turnaj plážových volejbalistek - výsledky

Čtvrtfinále

Kessyová, Rossová (4-USA) - Kolocová, Sluková (10-ČR) 2:0 (23, 18)
Čang Si, Süe Čchen (2-Čína) - D. Schwaigerová, S. Schwaigerová (15-Rak.) 2:0 (18, 11)
Mayová-Treanorová, Walshová (3-USA) - Cicolariová, Menegattiová (7-It.) 2:0 (13, 13)
Larissa, Juliana (1-Braz.) - Gollerová, Ludwigová (8-Něm.) 2:0 (10, 19)

Najdete na iDNES.czmobilní verze