Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Srbsko se v Londýně dočkalo prvního zlata, zajistila ho taekwondistka

Srbka taekwondistka Milica Mandičová slaví, v kategorii nad 67 kg získala zlato | foto: Reuters

11 2012
Na zlatou medaili z Londýna musela srbská výprava čekat 15 olympijských dní. Ale dočkala se. Zásluhu na tom má taekwondistka Milica Mandičová, která opanovala kategorii nad 67 kilogramů. Poslední zlato v taekwondu pak získal v nejtěžší kategorii nad 80 kilogramů Ital Carlo Molfetta.

Italský mistr světa z roku 2000 porazil ve finále Anthonyho Obameho, jenž vybojoval historicky první medaili pro Gabon pod pěti kruhy.

Finále této kategorie bylo opravdovým vyvrcholením taekwondového turnaje. Osmadvacetiletý Molfetta byl blízko porážce, ale 18 sekund před koncem se mu povedl kop na hlavu Obameho a poslal zápas do prodloužení.

V něm ani jeden ze soupeřů neskóroval, takže Itala určili rozhodčí jako vítěze díky jeho převaze. Ještě dřív než sudí "vyhlásil" soupeře sportovním gestem za vítěze Gaboňan. O bronz se podělili Robelis Despaigne z Kuby a Číňan Liou Siao-po.

V nejtěžší ženské kategorii nad 67 kg vybojovala první zlatou medaili v Londýně pro Srbsko a vůbec první olympijskou v taekwondu Milica Mandičová.

Dvacetiletá Srbka porazila ve finále největší favoritku, úřadující mistryni světa a Evropy Anne-Caroline Graffeovou z Francie. Bronz získaly Anastasia Baryšnikovová z Ruska a šampionka z Pekingu María Espinozová z Mexika.

Olympijské taekwondo - výsledky

Muži - nad 80 kg: 1. Molfetta (It.), 2. Obame (Gabon), 3. Despaigne (Kuba) a Liou Siao-po (Čína), 5. Keita (Mali) a Tanrikulu (Tur.), 7. Gulov (Tádž.) a Thomsen-Fuataga (Samoa).

Ženy - nad 67 kg: 1. Mandičová (Srb.), 2. Graffeová (Fr.), 3. Baryšnikovová (Rus.) a Espinozová (Mex.), 5. Hernandezová (Kuba) a I In-čong (Korea), 7. Crawleyová (Samoa) a Mamatovová (Uzb.).

Autoři: ,




Najdete na iDNES.cz



mobilní verze