Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Zlomeniny, operace, pak olympiáda. Ten běh, ten bolel, hlesla Frintová

TVRDÝ BOJ. Vendula Frintová se v běhu dotahuje na japonskou triatlonistku Mariko Adačiovou. | foto: Reuters

4 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - V tomhle závodě nebojovala jen se soupeřkami, ale také sama se sebou. Triatlonistku Vendulu Frintovou letos trápila mnohá zranění, kvůli nimž neměla natrénovaný běh a na olympiádu se kvalifikovala na poslední chvíli. V Londýně přesto skončila patnáctá.

"Určitě můžu být spokojená," říkala vyčerpaná česká reprezentantka v cíli olympijského závodu uprostřed Hyde Parku.

Už samotná příprava na hry pro ni totiž byla velmi tvrdá. Za sebou má dvě únavové zlomeniny, zlomený prostředníček na ruce, následnou operaci a ke všem trablům se navíc ještě přidaly dýchací potíže. Do londýnského závodu se kvalifikovala až v květnu na závodech v Madridu, díky nimž se vyšvihla na 54. místo světového žebříčku, o jedno místo "nad čáru" účasti na olympiádě.

Hukot v Hyde Parku

Trať lemovaly tisíce fanoušků, závodníky provázela hlučná divácká kulisa. Triatlon v proslulém Hyde Parku měl kouzlo pro diváky i pro samotné sportovkyně. "Atmosféra byla úžasná. Jsou závody, kde se sejde velké publikum, třeba v Madridu nebo v Hamburku. Ale tady to bylo opravdu perfektní," pochvalovala si Vendula Frintová.

Ta se navíc těší i na závod mužů, který si užije už jako divačka. "Britové tam mají dva bratry (Alistair a Jonny Brownleeovy), kteří jsou oba horkými kandidáty na medaili. Takže ta atmosféra bude ještě bouřlivější."

Kvůli tomu, aby rozbité tělo nezničila úplně, vynechala z přípravy na olympiádu běh a při závodě to bylo znát.

"Po skončení té kvalifikační periody jsem si obnovila zranění, takže jsem nasbírala poměrně velké běžecké manko, což se teď projevilo. Běžecky natrénováno nemám, takže lepší už to v tom běhu být nemohlo," vysvětlovala Frintová.

Potěšila ji však první disciplína. "Můj hlavní cíl byl dobře zaplavat a chytnout tu vedoucí skupinu, což se mi povedlo. To bylo takové moje první malé vítězství," popisovala průběh závodu.

"Na kole šlo pak v podstatě o to uviset ten balík. Soustředit se, vyvarovat se chyb. Tam o pořadí nejde. A běh, ten tady byl hodně na morál, protože posledních deset kiláků jsem běžela při tom kvalifikačním závodě v Madridu. Ten běh, ten bolel."

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze