Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Nejlehčím zápasníkům dominoval Íránec, další zlato jde do Ruska

SLAVÍ ZLATO. Íránský zápasník Hamid Reihanpúr se raduje z olympijského triumfu. | foto: Reuters

5 2012
Íránský zápasník Hamid Reihanpúr si z Londýna odveze zlatou olympijskou medaili. Ve finále zápasu řecko-římského váhy do 55 kg porazil mistra světa Rovšana Bajramova z Ázerbájdžánu.

Bajramov se tak stejně jako před čtyřmi lety v Pekingu musel spokojit se stříbrem. Bronz získali Peter Modos z Maďarska a Mingijan Semjonov z Ruska.

Pětinásobný světový šampion Reihanpúr ukončil triumfem čekání íránského zápasu na zlato z řecko-římského stylu.

Zatímco ve volném stylu má Írán na kontě celkem třicet olympijských medailí, z toho pět zlatých, ve druhé disciplíně dokázali jeho reprezentanti dosud získat pouze stříbro a bronz.

Olympijský titul má i ruský mistr světa

Ve váze do 74 kg zůstalo olympijské prvenství v rukách mistra světa. Jedenadvacetiletý Rus Roman Vlasov, který má i evropský titul, ve finále porazil 3:0 arménského soupeře Arsena Julfalakjana.

Také zbývající medaile brali zápasníci ze zemí bývalého Sovětského svazu - Litevec Aleksandr Kazakevič s Jemin Achmadov z Ázerbájdžánu.

Zápas mužů, styl řecko-římský

Do 55 kg: 1. Reihanpúr (Írán), 2. Bajramov (Ázerb.), 3. Modos (Maď.) a Semjonov (Rus.), 5. Nyblom (Dán.), 6. Čche Kju-čin (Korea), 7. Li Šu-ťin (Čína), 8. Balart (Kuba).

Do 74 kg: 1. Vlasov (Rus.), 2. Julfalakjan (Arm.), 3. Kazakevič (Lit.) a Achmadov (Ázerb.), 5. Madsen (Dán.) a Kikiněv (Běl.), 7. Datunašvili (Gruz.), 8. Guenot (Fr.).

Autoři: ,
Najdete na iDNES.czmobilní verze