Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Škola sportovců: naděje pro Rio se sešly v sídle olympijského výboru

SEMINÁŘ PRO SPORTOVCE. Mladí talentovaní reprezentanti právě poslouchají sportovního ředitele Českého olympijského výboru Martina Doktora. | foto: Český olympijský výbor, www.olympic.cz

4 2015
Radí se s odborníky na výživu, fyzioterapii, psychologii nebo také na sociální sítě a média. I tak se talentovaní sportovci připravují na další krok v kariéře. „Je to velká škola, rozšiřujeme si obzory. Podpory si moc ceníme,“ říká nejlepší česká golfistka dvacetiletá Klára Spilková.

Spilková patří mezi sedm sportovců a účastníků projektu McDonald’s Olympic Hopefuls, zapojili se také Anežka Drahotová, Ester Ledecká či Lukáš Rohan. „Dohlíží“ na ně ambasadoři projektu biatlonistka Veronika Vítková a judista Lukáš Krpálek.

Mladé naděje pro Rio 2016 se před zahájením letní sezony se v sídle Českého olympijského výboru. 

„Právě Veronika s Lukášem si projektem úspěšně prošli. Skvěle reprezentovali na olympijských hrách v Londýně a Soči, mají medaile z mistrovství světa. Pro ostatní jsou vzorem a mohou jim předat cenné zkušenosti,“ cituje sportovního ředitele Českého olympijského výboru Martina Doktora oficiální web.

Vybraní sportovci

Olympijské naděje:
Markéta Audyová – jachting
Anežka Drahotová – atletika
Ester Ledecká – snowboarding a alpské lyžování
Lukáš Rohan - vodní slalom
Klára Spilková - golf
Elizaveta Ukolová - krasobruslení
Tomáš Veselý – rychlostní kanoistika

Ambasadoři projektu:
Lukáš Krpálek – judo
Veronika Vítková – biatlon

Český olympijský výbor se rozhodl v tomto projektu na podporu mladých sportovců od roku 2015 ještě více angažovat. „Chceme zvýšit povědomí o projektu mezi sportovci i veřejností a maximálně efektivně využít možností, které společně máme. Vazba mezi ČOV, sportovci a společností McDonald’s bude nyní silnější. Připravujeme společná setkání, workshopy, zprostředkujeme sportovcům know how špičkových odborníků,“ říká marketingový ředitel ČOV Marek Tesař.

„Máme radost, že jsme v kontaktu se sportovci, když je ještě fanoušci nepoznávají na každém kroku. Jsme u toho, když se z talentů stávají hvězdy. V roce 2009 jsme podpořili Veroniku Vítkovou a Lukáše Krpálka. Zůstali u projektu jako ambasadoři, to je ocenění naší práce, “ pochvaluje si PR ředitelka společnosti McDonald’s Zuzana Svobodová.

Autor:


Další z rubriky

Šéfka komise sportovců tvrdí, že ji MOV šikanoval kvůli Rusku

Claudia Bokelová

Někdejší předsedkyně komise sportovců Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Claudia Bokelová...

Na ZOH v Pekingu přibudou nové disciplíny, vzroste počet žen

Sara Takanašiová při závodě Světového poháru v Pchjongčchangu.

Smíšená soutěž ve skocích na lyžích či jednomístný bob žen. Mezinárodní olympijský výbor (MOV)...

Rozšíření turnaje hokejistek na zimních hrách otevřelo šanci i pro Češky

České hokejistky se radují z gólu v zápase se Švýcarskem.

Rozšíření olympijského turnaje hokejistek na deset týmů otevírá šanci i pro české reprezentantky,...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz