Olympijské stáje v Hongkongu jsou nedobytnou pevností

Jaroslav Hatla s klisnou Karlou na tréninku v olympijském areálu v Hongkongu | foto: Zora Krásná

5 2008
Přísná bezpečnostní opatření na letošních olympijských hrách se nevyhnula ani jezdeckým soutěžím, které se uskuteční v Hongkongu. Do areálu se sportovci i technický personál dopravují pouze vyhrazenými autobusy s ochrankou, všichni procházejí důkladnou kontrolou včetně bezpečnostních rámů. "Sportoviště je ale špičkové," uvedla Zora Krásná, manažerka jediného zástupce v soutěži Jaroslava Hatly.

Olympijský trojboj v military začíná v Hongkongu v sobotu, místní areál je podle Krásné skvěle připraven. "Čtyři upravené pískové obdélníky, krytá písková jízdárna a opracoviště," řekla Krásná serveru Jezdectvi.cz.

Jezdci dostali možnost využívat také cvalovou dráhu a přilehlé dostihové závodiště k uvolňování koní. "Při každém vstupu i výstupu ze stájí se prochází přes dezinfekční koberce a lidé musí absolvovat chemickou očistu rukou," uvedla Krásná.

Českému týmu byly přiděleny klimatizované stáje se šesti boxy, které klisně Karle svědčí. "Seno je krásně zelené a i další krmení je bez chyby. Ošetřovatelé tráví s koňmi většinu volného času přímo ve stáji," dodala manažerka Jaroslava Hatly. Klisně dvakrát denně povinně měří teplotu, váží ji a stájemi prochází veterinární kontrola.

Jediným problémem v areálu Sha Tin je až pětatřicetistupňové vedro a obrovské vlhko, které lépe snáší jedenáctiletá klisna Karla. Přesto česká dvojice zrušila pondělní večerní přípravu. "Alespoň jsme pozorovali trénink ostatních," řekla Krásná.

Podle manažerky už Hatla s Karlou budou až do startu závodu pokračovat jen v drezurní a lehké práci. "Vyčerpávat Karlu fyzicky nemá cenu, natrénovat už není co."

Olympijské soutěže jezdů vyvrcholí v úterý závěrečným parkúrem. Vzhledem k charakteru počasí se soutěže uskuteční stejně jako tréninky v ranních a večerních hodinách.

Autor:

Nejčtenější

USA se rozhodly vyslat do boje o zimní hry v roce 2030 Salt Lake City

Olympijské kruhy v jihokorejském Kangnungu.

Salt Lake City by se mělo ucházet o pořádání zimních olympijských her v roce 2030. Olympijský výbor...

Další z rubriky

Trenér zlaté oštěpařky Černý: Zlom přišel v Aténách

Barbora Špotáková a její trenér

Doporučujeme Atletický trenér Rudolf Černý spolupracuje s Barborou Špotákovou devátým rokem. Jak přiznal při...

Špotáková je nově nadporučicí. A s Abakumovovou už se přátelí

Barbora Špotáková, David Kostelecký, Vlasta Parkanová

VIDEO Už ne hodností poručice, ale nově jako nadporučice se bude po vojensku hlásit Barbora Špotáková....

Výškař Bába ukončil kvůli bolavé patě sezonu

Jaroslav Bába

Výškař Jaroslav Bába se kvůli přetrvávajícím problémům s patou rozhodl předčasně ukončit letošní...

Najdete na iDNES.cz