Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Olympijské stáje v Hongkongu jsou nedobytnou pevností

Jaroslav Hatla s klisnou Karlou na tréninku v olympijském areálu v Hongkongu | foto: Zora Krásná

5 2008
Přísná bezpečnostní opatření na letošních olympijských hrách se nevyhnula ani jezdeckým soutěžím, které se uskuteční v Hongkongu. Do areálu se sportovci i technický personál dopravují pouze vyhrazenými autobusy s ochrankou, všichni procházejí důkladnou kontrolou včetně bezpečnostních rámů. "Sportoviště je ale špičkové," uvedla Zora Krásná, manažerka jediného zástupce v soutěži Jaroslava Hatly.

Olympijský trojboj v military začíná v Hongkongu v sobotu, místní areál je podle Krásné skvěle připraven. "Čtyři upravené pískové obdélníky, krytá písková jízdárna a opracoviště," řekla Krásná serveru Jezdectvi.cz.

Jezdci dostali možnost využívat také cvalovou dráhu a přilehlé dostihové závodiště k uvolňování koní. "Při každém vstupu i výstupu ze stájí se prochází přes dezinfekční koberce a lidé musí absolvovat chemickou očistu rukou," uvedla Krásná.

Českému týmu byly přiděleny klimatizované stáje se šesti boxy, které klisně Karle svědčí. "Seno je krásně zelené a i další krmení je bez chyby. Ošetřovatelé tráví s koňmi většinu volného času přímo ve stáji," dodala manažerka Jaroslava Hatly. Klisně dvakrát denně povinně měří teplotu, váží ji a stájemi prochází veterinární kontrola.

Jediným problémem v areálu Sha Tin je až pětatřicetistupňové vedro a obrovské vlhko, které lépe snáší jedenáctiletá klisna Karla. Přesto česká dvojice zrušila pondělní večerní přípravu. "Alespoň jsme pozorovali trénink ostatních," řekla Krásná.

Podle manažerky už Hatla s Karlou budou až do startu závodu pokračovat jen v drezurní a lehké práci. "Vyčerpávat Karlu fyzicky nemá cenu, natrénovat už není co."

Olympijské soutěže jezdů vyvrcholí v úterý závěrečným parkúrem. Vzhledem k charakteru počasí se soutěže uskuteční stejně jako tréninky v ranních a večerních hodinách.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze