Olympijské stáje v Hongkongu jsou nedobytnou pevností

Jaroslav Hatla s klisnou Karlou na tréninku v olympijském areálu v Hongkongu | foto: Zora Krásná

5 2008
Přísná bezpečnostní opatření na letošních olympijských hrách se nevyhnula ani jezdeckým soutěžím, které se uskuteční v Hongkongu. Do areálu se sportovci i technický personál dopravují pouze vyhrazenými autobusy s ochrankou, všichni procházejí důkladnou kontrolou včetně bezpečnostních rámů. "Sportoviště je ale špičkové," uvedla Zora Krásná, manažerka jediného zástupce v soutěži Jaroslava Hatly.

Olympijský trojboj v military začíná v Hongkongu v sobotu, místní areál je podle Krásné skvěle připraven. "Čtyři upravené pískové obdélníky, krytá písková jízdárna a opracoviště," řekla Krásná serveru Jezdectvi.cz.

Jezdci dostali možnost využívat také cvalovou dráhu a přilehlé dostihové závodiště k uvolňování koní. "Při každém vstupu i výstupu ze stájí se prochází přes dezinfekční koberce a lidé musí absolvovat chemickou očistu rukou," uvedla Krásná.

Českému týmu byly přiděleny klimatizované stáje se šesti boxy, které klisně Karle svědčí. "Seno je krásně zelené a i další krmení je bez chyby. Ošetřovatelé tráví s koňmi většinu volného času přímo ve stáji," dodala manažerka Jaroslava Hatly. Klisně dvakrát denně povinně měří teplotu, váží ji a stájemi prochází veterinární kontrola.

Jediným problémem v areálu Sha Tin je až pětatřicetistupňové vedro a obrovské vlhko, které lépe snáší jedenáctiletá klisna Karla. Přesto česká dvojice zrušila pondělní večerní přípravu. "Alespoň jsme pozorovali trénink ostatních," řekla Krásná.

Podle manažerky už Hatla s Karlou budou až do startu závodu pokračovat jen v drezurní a lehké práci. "Vyčerpávat Karlu fyzicky nemá cenu, natrénovat už není co."

Olympijské soutěže jezdů vyvrcholí v úterý závěrečným parkúrem. Vzhledem k charakteru počasí se soutěže uskuteční stejně jako tréninky v ranních a večerních hodinách.

Autor:


Další z rubriky

Poslechněte si olympijskou píseň Tří sester pro oštěpařku Špotákovou

Oštěpařka Špotáková (vlevo) a zpěvák Lou Fanánek Hagen

VIDEO Zlatá olympijská vítězka Bára Špotáková patří mezi nadšené fanynky Tří sester. Kapela se oštěpařce...

Střelec Kostelecký je stále na roztrhání: Je to hektické, ale dá se to vydržet

Křest knihy o OH v Pekingu

Už tři týdny si střelec David Kostelecký užívá pocity olympijského vítěze. Od té doby se ale ještě...

Oštěpařka Špotáková bude do oblíbené restaurace chodit rok zdarma

Barbora Špotáková před restaurací U Pinkasů

Po období nicnedělání a mediálního kolotoče okolo své osoby se Barbora Špotáková vrátila do...

Advantage Consulting, s.r.o.
Java programátor revolučního produktu

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 80 000 KčNajdete na iDNES.cz