Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

iDNES.cz chystá olympijské studio, prvním hostem bude kanoista Pollert

4 2016
K olympijským hrám v Riu de Janeiro připravila redakce iDNES.cz velký videoprojekt. Každý den, od 5. srpna do 21. srpna, bude na stránkách oh.idnes.cz živě vysílat půlhodinové Olympijské studio - pásmo reportáží, rozhovorů a soutěží.

Ve všední den začíná vysílání v 11 hodin dopoledne, o víkendu ve 20 hodin večer.

Poprvé ho znělka uvedla už v pátek, v den slavnostního zahájení největšího sportovního svátku roku.

První host studia: bývalý vodní slalomář Lukáš Pollert

Názory Lukáše Pollerta najdete ZDE.

A prvním hostem byl Lukáš Pollert, zlatý a stříbrný medailista z olympijských her v Barceloně 1992 a Atlantě 1996. Bývalý vodní slalomář je otcem šesti dětí a pracuje jako lékař na klinice anesteziologie a resuscitace ve Fakultní nemocnici v Motole.

Fotogalerie

„Ve všední den budeme vysílat od 11 hodin dopoledne, tedy v době, kdy bude v Brazílii noc a klid. Naším záměrem je převést diváka od informací z nočních už ukončených soutěží k novému dni, který v Riu brzy začne,“ přibližuje Jaroslav Beránek, zástupce šéfredaktorky iDNES.cz.

Pollertovi i dalším hostům, mezi nimiž budou Štěpánka Hilgertová, Petr Koukal nebo Ladislav Vízek, mohou čtenáři a diváci pokládat otázky a nejlepší z nich následně redakce ocení.

Pořadem budou provázet Martin Moravec a Vladimír Vokál. Živé studio nabídne aktuální zpravodajský přehled nebo původní reportáže přímo z dějiště her, kde má iDNES.cz osm svých reportérů.

Moderátorská dvojice olympijského studia iDNES.cz Martin Moravec a Vladimír...

Moderátorská dvojice olympijského studia iDNES.cz Martin Moravec a Vladimír Vokál

„Videoreportéra jsme měli poprvé už v Sydney v roce 2000, internetové video z olympijských her má u nás velkou tradici. Reportáže vždy dávaly našim článkům další rozměr, teď jsme se rozhodli jít dál a z originálních videí postavíme samostatný pořad,“ dodává Beránek. Podobně vysílal iDNES.cz své živé studio už před rokem při mistrovství světa v hokeji.

Na adrese oh.idnes.cz najdou čtenáři a sportovní fanoušci také rozsáhlou olympijskou přílohu s kompletní českou nominací nebo podrobným programem her, v němž si mohou libovolně listovat a vyhledávat: podle sportů, podle české účasti nebo fáze závodu. Sportovní zápolení, jeho průběh a výsledky, přiblíží každý den kontinuální on-line reportáž.

Zpravodajové se zaměří i na další témata - na zákulisí vrcholné sportovní akce, její zajištění či na atmosféru, což popíší v původních reportážích. Pro čtenáře, který nezůstane přes noc u počítače či mobilu, shrne noční dění speciální článek, přehled nejdůležitějších textů je možné dostávat každé ráno emailem.

Autor:


Nejčtenější

Advantage Consulting, s.r.o.
ITSM BUSINESS CONSULTANT

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze