Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lukáš, to je jednička, všichni chtějí selfíčka! Lipno vítalo šampiony

16 2016
Dva muži z ochranky drželi červenobílou pásku a snažili se udržet volný výhled pro kameru. Videochat iDNES.cz poprvé opustil komorní prostředí studia a proběhl před živým publikem v olympijském parku na Lipně. Na čtenářské otázky odpovídal nejdřív veslař Ondřej Synek a při podvečerním vysílání se sešli vodní slalomář Jiří Prskavec a judista Lukáš Krpálek.

„Co je dneska za den?“ Stejnou otázkou reagovali na pozvání do některého z příštích olympijských studií čeští šermíři Jiří Beran i Alexander Choupenitch.

Stejně jako další tři desítky olympioniků, kteří už na olympiádě odsoutěžili, měli i šermíři za sebou čtrnáctihodinový let z Ria do Prahy a následný přesun vrtulníky na Lipno. Při tolika skocích časovými pásmy není těžké ztratit přehled o datech.

Únavu občas těžko skrývali, ale zdálo se, že si povinnou zajížďku na cestě z olympiády domů většina sportovců docela užívala.

Po skupinkách se rozdělili po rozsáhlém parku. Zapojili se do propagace svých sportů a okusili i nejrůznější atrakce. Kajakář Prskavec soutěžil v eskymáckých obratech, cyklista Bárta skočil z osmimetrové rampy do nafouknuté duchny a plavci Micka, Janeček a Seemanová vyzkoušeli obří skluzavku.

Fotogalerie

Ale hlavně to byl den plný setkávání s fanoušky, rozdávání autogramů a společného fotografování. Lidí přišlo 30 tisíc, takže fotografií budou statisíce.

Atmosféru nejlíp vystihla básnička, se kterou malý kluk Jakub vyhrál jednu z diváckých soutěží. „Lukáš to je jednička, všichni s ním chtějí selfíčka,“ zarecitoval chlapec, dobrosrdečný Lukáš Krpálek si ho vzal do náručí a společné foto sám pořídil.

Ostatní sice tak úspěšní nebyli, ale nějaký suvenýr si asi odvezl každý.

„Prskavce už máme, běž ke Krpálkovi,“ naváděla jiného hocha starostlivá maminka.

Tahle hláška zazněla ve stanu Prazdroje, kde v úterý vznikaly videochaty do olympijského studia iDNES.cz. Natáčelo se uprostřed velké tlačenice, lidé sledovali debatu a zároveň spřádali plány, jak ulovit nejlepší snímky a autogramy.

Krpálek nechal lidem potěžkat zlatou medaili

Medailisté nechtěli nikoho zklamat, a tak byl každý přesun po areálu nesmírně složitý. Ze štace na štaci je tlačila ochranka a oni s těžkým srdcem odmítali další a další žádosti. „To už ani nejsou autogramy,“ omlouval se Jiří Prskavec, když místo svého jména kreslil do notýsků v rychlosti už jen klikyháky.

Závěr večera trávili Krpálek s Prskavcem společně. Když se zasekl jeden, parťák na něj počkal. Po jednom z rozhovorů dal judista lidem potěžkat zlatou medaili. Držel si ji za stuhu a fanouškům dopřál mimořádný zážitek.

„Byly tady mraky lidí, kteří připravili krásné přivítání. Moc jsem si to užil,“ řekl při videochatu Lukáš Krpálek. „Bylo to velké a jedinečné,“ dodal slalomář Jiří Prskavec.

Sotva natáčení skončilo, kruh lidí kolem hrdinů dne se začal zužovat. Bodyguardům z vysílaček zněly pokyny, kam mají sportovce dopravit, jenže Krpálek zavelel: „Ne, ještě aspoň deset fotografií!“

Je to dobrák, olympijské zlato skončilo v dobrých rukách!Další z rubriky

Olympiáda v Riu výrazně překročila rozpočet. Stála 308 miliard korun

Etiopský vytrvalec Feyisa Lilesa běží pro stříbrnou medaili v olympijském...

Cena za loňské olympijské hry v Riu de Janeiro? 43,3 miliardy realů (asi 308,3 miliardy korun)....

KOMENTÁŘ: Říše lži lamentuje: Svět lže. A vnější nepřítel se jí hodí

Richard McLaren hovoří o ruském dopingu.

Neopodstatněná urážka. Do očí bijící hulvátství. Nepodložená obvinění z McLarenovy zprávy by...

Je to vzkaz, že dopovat se nevyplácí, říká čekatel na olympijský bronz

Zápasník Marek Švec skončil v olympijské soutěži do 96 kg těsně bez medaile.

Je to už víc než osm let, co po prohraném souboji o bronz na letní olympiádě v Pekingu zůstal...Najdete na iDNES.cz