Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Olympijské vesnice byly otevřeny

31 2006
Turín - Olympijské hry začínají za deset dní a Turín už vrcholem sezony žije. Slavnostně byly otevřeny všechny tři olympijské vesnice. V nich se ubytuje zhruba pět tisíc sportovců, trenérů a funkcionářů. Pásku v hlavním komplexu v Turíně přestřihla členka MOV, bývalá skvělá běžkyně na lyžích, Manuela Di Centaová.

Ceremonie se zúčastnilo zhruba sto dobrovolníků a zástupců médií, již brzy však začnou přijíždět první účastníci her.

Vesnice v Turíně je největší ze tří komplexů, během olympiády pojme zhruba 2600 lidí. Budou tam bydlet hokejisté, rychlobruslaři, krasobruslaři a účastníci soutěží v curlingu.

Organizátoři ještě připravili vesničku pro 700 lidí v Bardonecchii, kde budou například biatlonisté, snowboardisté či akrobatičtí lyžaři, a větší vesnici v Sestriere pro zhruba 2000 účastníků bojů o medaile v alpském lyžování.
 
Turínská vesnice se rozprostírá na ploše 100 tisíc čtverečních metrů a tvoří ji 39 pestře omítnutých budov v barvách olympijských kruhů. Stavěla se dva roky a byla oficiálně dokončena těsně před Vánoci. Ubytování pro české účastníky tam již před několika dny převzal šéf olympijské mise František Dvořák.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze