Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Olympijské vstupenky dorazily do Česka, dohromady váží 350 kilogramů

UŽ SE NA VÁS TĚŠÍM. Skifař Ondřej Synek, jedna ze zlatých nadějí pro olympijské hry v Londýně, drží vstupenky, které už dorazily do republiky. | foto: Český olympijský výbor

28 2012
Vstupenky na olympijské hry v Londýně určené pro tuzemské fanoušky dorazily do České republiky. Přes 85 procent lístků už zná své majitele. Zbývající jsou k dispozici v zájezdových balíčcích, kapacita volného prodeje je již vyčerpána.

Vzhledem k tomu, jak je dějiště her blízko, očekávají se v Londýně desetitisíce českých příznivců. "Taková podpora požene člověka neuvěřitelným způsobem," věří skifař Ondřej Synek, který se se vstupenkami "pomazlil" jako první z olympijské výpravy.

Olympijské vstupenky

Vstupenky cestovaly z Londýna v třinácti bednách.
Ke každé je zdarma karta Oyster, jízdenka na hromadnou dopravu v Londýně.
Nejlevnější vstupenka prodávaná v ČR stojí 770 Kč (např. rozplavby, box, basketbal).
Nejdražší 33 320 Kč (slavnostní zahájení, už vyprodáno).
Zájezdové balíčky seženete od 10 490 do 54 850 Kč.
Ve volném prodeji jsou vstupenky vyprodané.

Balíčky prodávají pouze autorizovaní prodejci, kterými jsou cestovní kanceláře IBTravel, Čedok a SLAN tour. "Nejrychleji mizí atraktivní vstupenky, ale i tak ještě seženete luxusní místa, máme například poslední lístky na Báru Špotákovou," říká Filip Dohnálek z IBTravel.

Český olympijský výbor získal historicky nejvyšší kvótu vstupenek, mělo jich být na 27 tisíc a v předstihu za ně musel zaplatit desítky milionů. Do prodeje se vstupenky dostaly loni 15. března, přesně 500 dnů před slavnostním zahájením. Po celou dobu o ně byl mimořádný zájem. Fanoušci najdou všechny potřebné informace na www.olympic.cz.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze