Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijskému kraji zimních her vládne chaos

13 2004
Turín, Praha - Nejen olympijské Atény se ocitají v palbě kritiky. I generálka zimních her je fiaskem. Oblast Turín - Sestriere hostí tento týden finále Světového poháru lyžařů. A vládne tu dokonalý chaos. „Jak tu chtějí dělat olympiádu, když nejsou schopní zorganizovat ani finále poháru?“ diví se i mistryně světa Michaela Dorfmeisterová.

V Sestriere, centru sjezdařů, zmateně pobíhají organizátoři. K dispozici měli jen 400 lůžek na 800 akreditovaných sportovců, členů doprovodu a novinářů. Lyžařské hvězdy zůstávaly bezradně stát na ulici.

Rakouské ženy neměly hotel dva dny. Teprve když trenér Mandl pohrozil bojkotem závodů, místo se našlo. Ale za jakou cenu!

„Hoteliéři cítí peníze a chovají se jako upíři,“ říká šéf tiskového střediska v Sestriere. Za pokoj na dvouhvězdičkovém hotelu se platí 175 eur.

„Jsou dezorientovaní,“ líčí akrobat Aleš Valenta. „Na jednom místě vyřizují akreditace, na druhém skipasy, na třetím ubytování, ale nejsou schopní si předat informace.“

„Bydlíme 45 minut od tratí v dětském sanatoriu, kde je jeden záchod na chodbě,“ stěžovala si podle ČTK běžkyně Kateřina Neumannová.

Valenta zase závodil na náhradních můstcích a nejen olympijský  areál akrobatů ještě nestojí: „Je tam kupa hlíny.“

Podle posledního průzkumu čtvrtina Italů neví, že v zemi budou za dva roky  olympijské hry. Fenomenální slalomář Alberto Tomba, který měl být oficiálním vyslancem her, už nepomůže. Kvůli problémům s daněmi a pasy dostal „červenou kartu“.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze