Olympijský běh 2016: běžce v celé republice spojí ušlechtilé myšlenky

Momentka z olympijského běhu. | foto: www.olympijskybeh.cz

15 2016
Tři, dva, jedna - start! Pokud si ve středu 22. června těsně před 18. hodinou pustíte Radiožurnál, uslyšíte za pár desítek vteřin tento známý povel. Vězte, že půjde o začátek 2. ročníku T-Mobile Olympijského běhu, jehož organizátoři, Český olympijský výbor a společnost T-Mobile, si vytyčili jasný cíl. Chtějí překonat počet 25 tisíc běžců - tolik se jich zúčastnilo loňského celorepublikového běhu.

Olympijský běh má v Čechách tradici, pořádá se již od roku 1987, ale loni se konal v novém hávu a dosáhl nečekaných rozměrů. Navíc přes dvacet pořadatelských měst a start ve stejnou dobu pro všechny, to je unikátní česká myšlenka.

Také letos si zájemci mohou v jednotném registračním systému vybrat ze tří kategorií hromadných běhů v mnoha místech z celé republiky, míněny jsou zlaté, stříbrné a bronzové závody na tratích 5 a 10 kilometrů, které se liší v servisu pro běžce.

A kdo bude mít malou šanci dostat se do jednoho z míst, kde se hromadné závody poběží (více na www.olympijskybeh.cz), může oslavit den vzniku Mezinárodního olympijského výboru individuálně.

„Pro takové zájemce přinášíme individuální výzvu prostřednictvím mobilní aplikace Endomondo, uchazeč se jejím prostřednictvím zaregistruje a může si běžet ve svém místě a po své trase,“ vysvětlil ředitel marketingové komunikace T-Mobile Jan Stanko, v čem rovněž spočívá výhoda spojení akce s jeho firmou.

Letos chce ČOV navýšit nejen počet běžců, ale také překročit celkový počet 23 pořadatelských měst a 120 škol z předchozího ročníku.

Pořadatelé, hlaste se

„Pořádání bronzového Olympijského běhu není extrémně náročné a věříme, že se k nám připojí ještě víc běžeckých komunit v celé republice, měst i obcí. A také základní školy, které mohou své běhy pořádat již v dopoledních hodinách, samozřejmě na podstatně kratších tratích,“ vyzval k aktivitě další možné pořadatele marketingový ředitel ČOV Marek Tesař.

Podle předsedy ČOV Jiřího Kejvala je olympijský rok oslavou tvrdé dřiny vrcholových sportovců. „Proto vidím jako klíčové podpořit olympijskou myšlenku tradičním Olympijským během a rozběhat co nejvíc lidí v republice. Především však chceme vysvětlit, že nám jde o zdravý pohyb a dobrý pocit ze života, což jde ruku v ruce,“ přiblížil.

Dobrovolné startovné ve prospěch dětí

Celá akce však má i další ušlechtilou myšlenku. V rámci tiskové konference předali zástupci Českého olympijského výboru a společnosti T-Mobile České olympijské nadaci symbolický šek v hodnotě 175 420 korun, což představuje výtěžek z dobrovolného startovného z předchozího ročníku.

„Také prostřednictvím těchto peněz Česká olympijská nadace podporuje stovky dětí ze sociálně slabších rodin, kterým ve sportování brání nedostatek finančních prostředků. Peníze jdou na jejich materiální vybavení, případně na úhradu členských příspěvků v jejich oddílech,“ vysvětlila Zuzana Kalátová z Českého olympijského výboru, proč lze dobrovolné startovné platit i letos.

Autor:


Nejčtenější

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...

Další z rubriky

Z boje o zimní olympijské hry v roce 2026 vypadl turecký Erzurum

Erzurum je město s půl milionem obyvatel, ležící na úpatí severoanatolského pohoří, jehož nejvyšší štíty se šplhají do výšky přes 3000 metrů.

Turecké město Erzurum bylo vyřazeno ze seznamu kandidátů na pořádání zimních olympijských her v...

Plavkyně Seemanová vybojovala na olympiádě mládeže další medaili

Češka Barbora Seemanová při olympijské rozplavbě na 200 metrů volným stylem....

Barbora Seemanová vybojovala na olympijských hrách mládeže v Buenos Aires po zlatu z kraulařské...

Další česká medaile na OH mládeže: šermířka Bieleszová má bronz

Šermířka Veronika Bieleszová se raduje se svým trenérem z vítězství v duelu o...

Třetí českou medaili na olympijských hrách mládeže v Buenos Aires získala šermířka Veronika...

Vyhrajte jednu z poukázek na 500 nebo 1 000 Kč na nákup ve Fresh Corner a MOL
Vyhrajte jednu z poukázek na 500 nebo 1 000 Kč na nákup ve Fresh Corner a MOL

V době od 15. 10. 2018 00:00 do 21. 10. 2018 23:59 odpovězte komentářem pod text soutěže na otázku: „Čím zabavujete svoje dítko při dlouhých cestách autem?“ Vyhrajte jednu z tankovacích karet v hodnotě 500 Kč, nebo 1000 Kč na nákup pohonných hmot i občerstvení na čerpacích stanicích MOL v konceptu Fresh Corner.Najdete na iDNES.cz