Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijský běh 2016: běžce v celé republice spojí ušlechtilé myšlenky

Momentka z olympijského běhu. | foto: www.olympijskybeh.cz

15 2016
Tři, dva, jedna - start! Pokud si ve středu 22. června těsně před 18. hodinou pustíte Radiožurnál, uslyšíte za pár desítek vteřin tento známý povel. Vězte, že půjde o začátek 2. ročníku T-Mobile Olympijského běhu, jehož organizátoři, Český olympijský výbor a společnost T-Mobile, si vytyčili jasný cíl. Chtějí překonat počet 25 tisíc běžců - tolik se jich zúčastnilo loňského celorepublikového běhu.

Olympijský běh má v Čechách tradici, pořádá se již od roku 1987, ale loni se konal v novém hávu a dosáhl nečekaných rozměrů. Navíc přes dvacet pořadatelských měst a start ve stejnou dobu pro všechny, to je unikátní česká myšlenka.

Také letos si zájemci mohou v jednotném registračním systému vybrat ze tří kategorií hromadných běhů v mnoha místech z celé republiky, míněny jsou zlaté, stříbrné a bronzové závody na tratích 5 a 10 kilometrů, které se liší v servisu pro běžce.

A kdo bude mít malou šanci dostat se do jednoho z míst, kde se hromadné závody poběží (více na www.olympijskybeh.cz), může oslavit den vzniku Mezinárodního olympijského výboru individuálně.

„Pro takové zájemce přinášíme individuální výzvu prostřednictvím mobilní aplikace Endomondo, uchazeč se jejím prostřednictvím zaregistruje a může si běžet ve svém místě a po své trase,“ vysvětlil ředitel marketingové komunikace T-Mobile Jan Stanko, v čem rovněž spočívá výhoda spojení akce s jeho firmou.

Letos chce ČOV navýšit nejen počet běžců, ale také překročit celkový počet 23 pořadatelských měst a 120 škol z předchozího ročníku.

Pořadatelé, hlaste se

„Pořádání bronzového Olympijského běhu není extrémně náročné a věříme, že se k nám připojí ještě víc běžeckých komunit v celé republice, měst i obcí. A také základní školy, které mohou své běhy pořádat již v dopoledních hodinách, samozřejmě na podstatně kratších tratích,“ vyzval k aktivitě další možné pořadatele marketingový ředitel ČOV Marek Tesař.

Podle předsedy ČOV Jiřího Kejvala je olympijský rok oslavou tvrdé dřiny vrcholových sportovců. „Proto vidím jako klíčové podpořit olympijskou myšlenku tradičním Olympijským během a rozběhat co nejvíc lidí v republice. Především však chceme vysvětlit, že nám jde o zdravý pohyb a dobrý pocit ze života, což jde ruku v ruce,“ přiblížil.

Dobrovolné startovné ve prospěch dětí

Celá akce však má i další ušlechtilou myšlenku. V rámci tiskové konference předali zástupci Českého olympijského výboru a společnosti T-Mobile České olympijské nadaci symbolický šek v hodnotě 175 420 korun, což představuje výtěžek z dobrovolného startovného z předchozího ročníku.

„Také prostřednictvím těchto peněz Česká olympijská nadace podporuje stovky dětí ze sociálně slabších rodin, kterým ve sportování brání nedostatek finančních prostředků. Peníze jdou na jejich materiální vybavení, případně na úhradu členských příspěvků v jejich oddílech,“ vysvětlila Zuzana Kalátová z Českého olympijského výboru, proč lze dobrovolné startovné platit i letos.

Autor:


Další z rubriky

Čeští sportovci stále nedostali finanční odměny za olympijské medaile

DVĚ ZLATA. Češka Ester Ledecká ovládla obě disciplíny, ve kterých na hrách v...

Od premiéra v demisi Andreje Babiše dostali 23. dubna šeky na částky, které si vysloužili za zisk...

Biatlonisté se zlobí, ubyla jim účastnická místa pro ZOH v Pekingu

Štafetový závod biatlonistek na 4x6 kilometrů v olympijském středisku Alpensia....

Zvýšení počtu disciplín na zimních olympijských hrách v Pekingu v roce 2022 se dotklo i biatlonu....

Šéfka komise sportovců tvrdí, že ji MOV šikanoval kvůli Rusku

Claudia Bokelová

Někdejší předsedkyně komise sportovců Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Claudia Bokelová...Najdete na iDNES.cz