Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijský bobřík odvahy u Opery

6 2000
SYDNEY - Oproti Evropě je v těchto dnech v australském Sydney všechno vzhůru nohama, nadcházející olympijské hry s tím však mají pramálo společného. Největší světovou sportovní událost starého tisíciletí sice na každém kroku připomínají vlaječky a suvenýry s olympijskou tématikou a všudypřítomí zkušení i dobrovolní organizátoři v uniformách, na přeplněné obchody, hospůdky a kavárny však jejich zdejší majitelé musí týden před zahájením Her alespoň prozatím zapomenout.
 Obyvatelé metropole Nového Jižního Walesu si  totiž i nadále žijí své klidné životy a tak se o olympijský rozruch musela postarat až sydneyská hospodina (spodina z hospod).
Vedle světoznáme budovy Opery dominuje v těchto dnech zdejšímu centru i vedlejší monumentální most Harbour bridge a obří olympijské kruhy uprostřed jeho ramen slibují silný zážitek před blížícím se slavnostním zahájením olympijských bojů. A australská státní vlajka, vlající na nejvyšším bodě vysokého mostu, se stala pro místní spodinu podobnou výzvou jako červená pro býka. Vylézt na vrchol mostu a vrátit se dolů s praporem stalo se rázem největší frajeřinou a protože ta vlajka je fakt vysoko, pár doušků alkoholu na kuráž bylo povinností. A najednou měla místní policie starosti nejen s opilými postavami šplhajícími po mostě, ale z vrcholku mostu se začaly ztrácet vlajky.... Veškerá bezpečnostní protiopatření se minula účinkem, zabral až speciální vlajkový stožár z kluzkého materiálu, po němž se z horolezců stali rázem požárníci. Takže olympiáda může začít....
Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze