Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijský bobřík odvahy u Opery

6 2000
SYDNEY - Oproti Evropě je v těchto dnech v australském Sydney všechno vzhůru nohama, nadcházející olympijské hry s tím však mají pramálo společného. Největší světovou sportovní událost starého tisíciletí sice na každém kroku připomínají vlaječky a suvenýry s olympijskou tématikou a všudypřítomí zkušení i dobrovolní organizátoři v uniformách, na přeplněné obchody, hospůdky a kavárny však jejich zdejší majitelé musí týden před zahájením Her alespoň prozatím zapomenout.
 Obyvatelé metropole Nového Jižního Walesu si  totiž i nadále žijí své klidné životy a tak se o olympijský rozruch musela postarat až sydneyská hospodina (spodina z hospod).
Vedle světoznáme budovy Opery dominuje v těchto dnech zdejšímu centru i vedlejší monumentální most Harbour bridge a obří olympijské kruhy uprostřed jeho ramen slibují silný zážitek před blížícím se slavnostním zahájením olympijských bojů. A australská státní vlajka, vlající na nejvyšším bodě vysokého mostu, se stala pro místní spodinu podobnou výzvou jako červená pro býka. Vylézt na vrchol mostu a vrátit se dolů s praporem stalo se rázem největší frajeřinou a protože ta vlajka je fakt vysoko, pár doušků alkoholu na kuráž bylo povinností. A najednou měla místní policie starosti nejen s opilými postavami šplhajícími po mostě, ale z vrcholku mostu se začaly ztrácet vlajky.... Veškerá bezpečnostní protiopatření se minula účinkem, zabral až speciální vlajkový stožár z kluzkého materiálu, po němž se z horolezců stali rázem požárníci. Takže olympiáda může začít....
Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz