Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijský cyklistický závod

29 2000
Sydney Od zvláštního zpravodaje MF Dnes - Z výsledkové listiny cyklistického závodu na silnici je zřejmé, že první byl Němec Ullrich, druhý Němec Klöden a třetí Kazach Vinokurov. Nelze z ní ale vyčíst, že všechny tři medaile patří profesionální stáji mohutné síly a věhlasu Deutsche Telekom. Američan Lance Armstrong, dvojnásobný vítěz Tour de France, sice peloton vybídl, aby každý závodil především za svou zemi, ale přece jen dodal: "Na konci závodu se stejně ukáže, kdo koho platí každý měsíc." Prorocká slova.

Ullrich, též vítěz Tour, i mistr světa, je pokládán za nejtalentovanějšího cyklistu. Mohl by uhánět ke zlaté medaili i bez podpory svých stájových druhů v posledních dvou okruzích? Jistěže mohl, ale vítězství by nebylo tak rozhodné. Vinokurov by musel očekávat ostré pokárání od šéfa stáje, pokud by na Ullricha zaútočil, ale to se přece lídrovi týmu nedělá. A Klöden rovnou obětoval své šance na zlatou medaili. Tak jak káží nepsané zákony.

Když Ullrich podnikl zničující poslední útok, ani Armstrong už nemohl najít odpověď. Ullrich smetl každého. Závod byl krajně namahavý. Nevyhráli v něm dva Němci a jeden cyklista z Kazachstanu. Triumfovali tři muži z Telekomu.

Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...Najdete na iDNES.cz