Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijský dopingový případ nekončí

28 2002
Praha - O přezkoumání dopingových vzorků ruských běžkyň na lyžích Olgy Danilovové a Larisy Lazutinové po olympijském kombinačním závodu, požádal Český olympijský výbor. V dopise předsedovi lékařské komise Mezinárodního olympijského výboru princi Alexandru de Merodovi se tak ČOV připojil k žádosti, kterou před dvěma dny podali Kanaďané.

Obě ruské běžkyně, které v tomto závodu obsadily první a druhé místo, měly o šest dnů později pozitivní nález a byly diskvalifikovány za užití zakázaného darbepoetinu. Český olympijský výbor se po konzultaci s kanadskou stranou domnívá, že Danilovová a Lazutinová nebyly 15. února testovány na přítomnost erytropoetinu a příbuzných substancí, označovaných jako krevní dopink. Proto žádá, aby byl tento test z tehdy odebraných vzorků proveden dodatečně.

Šéf české olympijské mise František Dvořák uvedl, že ČOV byl rozhodnut protestovat už v Salt Lake City. "Nejdřív jsme však chtěli shromáždit všechny dostupné informace," odmítl Dvořák obvinění z liknavého přístupu, jež zaznělo na adresu ČOV v médiích.

Pokud by byl dodatečný test proveden a jeho výsledek byl pozitivní, pak by Rusky mohly být diskvalifikovány a Kateřina Neumannová by se posunula ze čtvrtého na druhé místo. Předseda ČOV Milan Jirásek však prohlásil, že v takovou změnu příliš nevěří, a i sama běžkyně se o svých vyhlídkách na dodatečné stříbro vyjádřila velmi skepticky.

Autor:


Další z rubriky

Rozhodčí Le Gougneová prý je obětí komplotu


Paříž Francouzská sudí Marie-Reine Le Gougneová tvrdí, že se na olympijských hrách v Salt Lake City stala...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz