Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijský dům se poprvé nadechl

9 2002
Salt Lake City - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Čeští olympionici vsadili všechno na hokej, když vybírali místo, kde bude stát Český olympijský dům. Zatímco Slováci, Rakušané či Japonci mají reprezentativní útočiště pro sportovce, novináře a fanoušky přímo v srdci Salt Lake City, Češi slavnostně otevřeli svůj dům nadohled od hokejové haly E-Center. Ta je ve West Valley, asi čtyři míle vzdušnou čarou od centra města.
Podívejte se do fotogalerie.

Ještě před deseti dny jela v prostorách českého domu naplno restaurace patřící majitelům z Toga a Haity. Ještě před nimi se tu odehrávaly mormonské svatební obřady. Během posledního půl roku budova několikrát změnila vlastníky. Za pronájem jednopatrové budovy Češi zaplatili 35 tisíc dolarů.

Přestřižení pásky zapili šampaňským ředitel domu Štěpán Škorpil a předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek.

"Přejme všem našim sportovcům, aby měli co v tomto domě oslavovat," řekl Jirásek při přípitku. Při otevíracím rautu se vypilo na pět set lahvových Plzní a snědlo se 25 kilo masa. Dům napoprvé hostil zhruba 150 lidí.

Po dobu olympiády se tu budou odehrávat nejen oslavy a oficiality, ale i koncerty a akce pro pobavení zvaných návštěvníků. Zahraje tu Miroslav Paleček, na kus řeči přijde herec Ondřej Vetchý.

Budova, která v Salt Lake City reprezentuje Českou republiku, bude denně nabízet zdarma kromě piva i teplé večeře a po celý den studenou kuchyni. O žaludky hostů se budou starat čeští kuchaři.

Návštěvníci můžou také sledovat zpravodajský servis, který je podrobně seznámí s děním na sportovištích a v daleké České republice. Speciálně pro dům ho připravuje iDNES coby generální mediální partner Českého olympijského výboru. K dispozici jsou tu také počítače s přístupem na internet a velkoplošná televize, na které poběží přímé přenosy nejzajímavějších soubojů.

Český olympijský dům po úpravách, 8. února 2002.

Český olympijský dům po úpravách z boku, 8. února 2002.

Český olympijský dům před úpravami, 3. února 2002.

Zákoutí s jídlem při otevření Českého olympijského domu, 8. února 2002.

Zákoutí s jídlem při otevření Českého olympijského domu, 8. února 2002.

Zákoutí s jídlem při otevření Českého olympijského domu, 8. února 2002.

Pohled do kuchyně Českého olympijského domu, 8. února 2002.

Hostům slavnostního otevření Českého olympijského domu hrál klavírista, 8. února 2002.

Lednice s pivem v Českém olympijském domě, 8. února 2002.

Šéf Českého olympijského výboru Milan Jirásek a šéf české výpravy František Dvořák stříhají pásku při otevření Českého olympijského domu, 8. února 2002.

Šéf Českého olympijského výboru Milan Jirásek a šéf české výpravy František Dvořák stříhají pásku při otevření Českého olympijského domu. Přihlíží ředitel domu Štěpán Škorpil, 8. února 2002.

Šéf Českého olympijského výboru Milan Jirásek, šéf české výpravy František Dvořák a ředitel Českého olympijského domu Štěpán Škorpil zapíjejí otevření stánku českých olympioniků, 8. února 2002.

První zápis do kroniky olympijského domu udělal šéf Českého olympijského výboru Milan Jirásek, 8. února 2002.

"První zápis do kroniky Českého olympijského domu zněí: Skvělí lidé, skvělá a obětavá práce - výsledek ČOD. Teď je řada na sportovcích." Napsal šéf Českého olympijského výboru Milan Jirásek, 8. února 2002.

Vlajka před Českým olympijským domem, 3. února 2002.

Autor:


Další z rubriky

Slalomář Baxter musí vrátit olympijský bronz

Baxter s inhalátory

Londýn Britský lyžař Alain Baxter přijde kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu o bronzovou olympijskou...

Lyžaři byli vymazáni z olympijských listin


Kuala Lumpur Rakouští běžci na lyžích Marc Mayer a Achim Walcher byli dodatečně vyloučeni z letošních zimních...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...Najdete na iDNES.cz