Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijský limit slavila po mexicku

20 2004
Brno - Spoustu gratulací ve čtvrtek přijímala výškařka Zuzana Hlavoňová. Svoje prvenství na Brněnské laťce, jímž se kvalifikovala na olympijské hry, slavila s přáteli v mexické restauraci. „Po každém závodě si dám pivo, dnes to budou tři,“ řekla se šťastným úsměvem ve tváři.

„Dnešek mi zajistil klid po zbytek sezony. Už se nebudu muset nervovat, zda se do Atén podívám, a zbytek svého posledního roku ve vrcholovém sportu si budu moci opravdu vychutnat.“ Po sezoně Hlavoňová, maminka dvouapůlletého Ondřeje, skončí.

Potřebných 195 cm skočila v odpoledním závodě před prázdnými tribunami. Ženská výška, původně plánovaná pouze jako doplňkový program, diváky moc nezajímala. Zpráva o výkonu Hlavoňové se však roznesla rychle.

„Slyšel jsem, jak suverénně výšky zvládla. Muselo to být báječné,“ radoval se atletický trenér Stanislav Joukal a úspěšné reprezentantce vzápětí vlepil pusu.

Ačkoliv sama Hlavoňová v úvodu sezony ujišťovala, že ve splnění limitu věří, pokud zůstane zdravá, včera jejímu úspěchu nic nenasvědčovalo. Před deseti dny v Čejkovicích skočila jen 185 cm a ještě ráno na tréninku měla o své formě pochybnosti.

„Ale při rozeskakování už se mi dařilo a modlila jsem se, ať dokážu udržet chladnou hlavu. Bála jsem se, že až se limit bude blížit, udělám hloupou chybu a laťku shodím. Už se mi to stalo.“ Bála se zbytečně...

Autoři:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz