Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijský limit slavila po mexicku

20 2004
Brno - Spoustu gratulací ve čtvrtek přijímala výškařka Zuzana Hlavoňová. Svoje prvenství na Brněnské laťce, jímž se kvalifikovala na olympijské hry, slavila s přáteli v mexické restauraci. „Po každém závodě si dám pivo, dnes to budou tři,“ řekla se šťastným úsměvem ve tváři.

„Dnešek mi zajistil klid po zbytek sezony. Už se nebudu muset nervovat, zda se do Atén podívám, a zbytek svého posledního roku ve vrcholovém sportu si budu moci opravdu vychutnat.“ Po sezoně Hlavoňová, maminka dvouapůlletého Ondřeje, skončí.

Potřebných 195 cm skočila v odpoledním závodě před prázdnými tribunami. Ženská výška, původně plánovaná pouze jako doplňkový program, diváky moc nezajímala. Zpráva o výkonu Hlavoňové se však roznesla rychle.

„Slyšel jsem, jak suverénně výšky zvládla. Muselo to být báječné,“ radoval se atletický trenér Stanislav Joukal a úspěšné reprezentantce vzápětí vlepil pusu.

Ačkoliv sama Hlavoňová v úvodu sezony ujišťovala, že ve splnění limitu věří, pokud zůstane zdravá, včera jejímu úspěchu nic nenasvědčovalo. Před deseti dny v Čejkovicích skočila jen 185 cm a ještě ráno na tréninku měla o své formě pochybnosti.

„Ale při rozeskakování už se mi dařilo a modlila jsem se, ať dokážu udržet chladnou hlavu. Bála jsem se, že až se limit bude blížit, udělám hloupou chybu a laťku shodím. Už se mi to stalo.“ Bála se zbytečně...

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze