Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Strečink o jedenácté aneb jak se Soukalová fotila pro Magazín

6 2014
Pózovat jen ve sportovním prádle? "Ne, nezlobte se," omlouvala se Gabriela Soukalová. Snad 60 "upřesňovacích" telefonátů předcházelo, než se biatlonisté sešli před objektivem fotografa Jana Zátorského. Unikátní fotografie českých olympioniků najdete ve čtvrtečním olympijském vydání magazínu DNES. Podívejte se na video, jak snímky vznikaly.

"To vážně není můj styl," říká Soukalová do telefonu a první termín ruší. Ač má postavu bohyně, sama je na sebe náročná: "Já jsem teď přibrala asi pět kilo, takhle se ani nemůžu nikde ukázat."

O dva měsíce později se tříčlenná parta biatlonistů v ateliéru přece jen schází a Soukalová se probírá připravenými variantami sportovního prádla: "Nechci být moc odhalená." Ondřej Moravec mezitím pořádá humornou přednášku o malorážce a Veronika Vítková rozebírá povinnosti žen v domácnosti.

Je už deset večer, ale fototermín se mění v rozesmátou show. Jakmile však dojde na snímky Soukalové pro titulní stránku magazínu, Honza Zátorský ostatní z ateliéru vykazuje. "Potřebuju klid." Potom s ní zkouší i variantu svíčka s malorážkou. "Strečink o jedenácté," směje se ona.

Čtěte ve čtvrtek

Biatlonisté Ondřej Moravec, Veronika Vítková a Gabriela Soukalová.

Ve speciálním vydání najdete: příběh Martiny Sáblíkové, rozhovor s Gabrielou Soukalovou, kompletní program her a také už zmíněné unikátní fotografie.

Před půlnocí jsou všichni spokojeni. "Bylo to fajn. Pohodová atmosféra," říká slečna Soukalová, ale ujišťuje: "Na modelku bych se nehodila."

Fotila se i Sáblíková

Na tratích Světového poháru je Gabriela Soukalová pověstná také tím, že nikdy nevyráží bez make-upu. Pro rychlobruslařku Karolínu Erbanovou je naopak nezvyklé i líčení před fotografováním. "Já se často nelíčím a na brusle už vůbec. Když si vezmete kuklu a brýle, tak kolikrát ani není poznat, jestli je to chlap, nebo ženská."

Jaký účes si přeje? "Na pankáče," navrhuje. "Ba ne, bude africký," rozhodne vizážistka Petra. Martina Sáblíková je popichuje: "Už to bude? To je doba."

Při fotografování imitují s Erbanovou na suchu rychlobruslařský pohyb. Zátorský požaduje tři varianty: za sebou, vedle sebe a pak do vrtule, každá na jednu stranu. A vydržet takhle, dámy!

Erbanová: "Au, mám křeče v ruce. To si napíšu do tréninkového deníku."

Sáblíková: "Já mám zas křeče v noze."

Erbanová: "Jo, měly jsme se rozcvičit."

Cvak, cvak, cvak. Zátorský jim na displeji ukazuje záběry: "Jste jako dvojčata." "Jo, jenže já vypadám proti Martině jako dvakrát zvětšená," reaguje ta svalnatější.

Ne, to ještě zdaleka není všechno. "Ruku v pěst, blíž k obličeji a, Martino, bradu výš," diriguje fotograf. Sáblíková vydechne: "Ještě chvilku a spadnu." A skutečně: vypadává z postoje, proklepává si stehno. Spontánní komentář? "Ty vole, se potím víc jak v sauně."

Tentokrát nepožaduje Zátorský uvolněný úsměv, ale odhodlaný závodní výraz. Jako na potvoru má Sáblíková záchvat smíchu.

Erbanová: "To si děláš srandu! Buď vážná."

Sáblíková: "A jak asi?"

Erbanová: "Mysli na školu." 

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Skikrosařka Komissarovová po pádu v Soči ochrnula od pasu dolů

Ruská skikrosařka Maria Komissarovovbá během tréninku v posilovně.

Skikrosařka Maria Komissarovová se svěřila se svým zdravotním stavem. A její zprávy nebyly dobré....

Medaile je přeceňovaná. Jde přece o zážitky, říká zlatá Samková

Česká snowboardistka Eva Samková

VIDEO Před dvěma týdny ještě byla pro řadu lidí v Česku neznámá. Pak Eva Samková na olympijských hrách v...

Zářící, slzící, pařící. Jak si vedly hvězdy NHL na olympiádě v Soči

DRÁSAVÝ SMUTEK. Ruský hokejista Jevgenij Malkin se těžko sbírá ze čtvrtfinálové

Soči (Od našeho zpravodaje) Vypíchl puk švédskému bekovi a pádil s ním vpřed jako vypálený z praku. Kanadský idol Sidney Crosby...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz