Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Olympijský medailista Bauer dorazil do Božího Daru, vítali ho nadšení fanoušci

2 2010
V Božím Daru se konala velká slavnost. Stovky fanoušků vítaly Lukáše Bauera, úspěšného olympionika a dvojnásobného bronzového medailistu z Vancouveru.

Obdobná veselice se nekonala v Bauerově bydlišti poprvé, tentokrát ale byly oslavy nejbouřlivější.

Na improvizovaném pódiu zůstal úspěšný olympionik dobrou hodinu a nadšené davy ho nehodlaly pustit. Na radnici pak následovala
autogramiáda.

Pro Bauera byla připravena tradičně řada darů. Od lyžařů z oddílu TJ Slovan Karlovy Vary dostal obrovský dort, prý aby si ho pořádně vykrmili.

Složitá úloha připadla pro božídarského místostarostu Jaroslava Formáčka. Od místní radnice totiž Bauer už dostal snad vše, co mohl. Včetně klíčů od města a čestného občanství.

"Prozatím opravdu nevíme, jak ho tentokrát za úspěchy odměníme. Musíme to probrat na zastupitelstvu. Každopádně od nás dostane ocenění po skončení sezony. Možná k těm dvěma medailím z olympiády ještě něco přibude," uvedl Formáček.

Lukáš Bauer poděkoval všem fanouškům za přízeň a přivítání. V Božím Daru se ovšem příliš neohřeje. "Počítám, že to bude tak jeden den a zase musím vyrazit. Zítra budu asi hlavně spát a věnovat se rodině, která mě hodně dlouho neviděla," uvedl Bauer.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze